agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni3632Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-11-2013, 14:10   #331
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Değerli tohum paylaşımcısı üyeler,

15 arkadaşımızın etiket ve kontrol listelerini içeren pdf dökümanlarını biraz önce e-posta adreslerine gönderdim.

Henüz göndermemiş olan 9 arkadaşımızın e-posta adreslerini acilen özel mesaj ile bekliyorum.
Sn. h_dogan, email hesabınızı kontrol eder misiniz ? etiket ve kontrol listeleri PM olarak değil email olarak gönderiliyor.

ciroz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 14:46   #332
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
e-maillere bakmamıştım bayadır. Teşekkür ederim Sn. ciroz. Kafa çalışmıyor pek bu aralar.

MeyveliTepe ve ciroz beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 15:21   #333
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Ben e-posta adresini gönderdim acaba gelmedi mi size Sn. Meyvelitepe. Bana etikerlerle ilgili bir pm gelmedi de.
e-postanızı kontrol eder misiniz? Dün gece gönderdim. Ulaşmadıysa haberdar edin lütfen.

h_dogan beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 20:03   #334
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
e-postanızı kontrol eder misiniz? Dün gece gönderdim. Ulaşmadıysa haberdar edin lütfen.
Sn. Meyvelitepe teşekkür ederim e-mail gelmiş. En kısa zamanda hazırlayacağım tohumları.

ciroz beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 22:12   #335
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
111 adet kilitli poşeti eşimle birlikte hazırlamamız 3 saatimizi aldı..
Benim de 1133 adet poşet hazırlamam gerektiği düşünülürse ve tek kişi bu işi yapacaksam 60 saate mi ihtiyacım var yani?

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 23:13   #336
Ağaçsever

HakanG's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Sayın bahcedenn, =)
Gecenin bu vakti beni gülümsettiniz... Ben kendi adıma sizden gelecek tohumlar için şimdiden çok teşekkür ediyorum, kolay gelsin, saygılar...

HakanG Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 23:18   #337
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Valla oldukça zahmetli bir uğraş bu sayın bahcedenn..
Benim bugün hemen bütün günüm ayrıca, çarşıya inip bilgisayar çıktısı almakla ve kilitli poşet aramakla geçti..iki semt gezdim poşetler için..
Kırtasiyecilerin hiçbirinde bulamadım..belki 20 dükkan gezdim..bir iki temizlik malzemeleri satıcısında buldum ama onlar biraz büyüktü..en sonunda bir kırtasiyeci, bana bir ambalaj malzemeleri satıcısı tarif etti.. ''ancak orada bulursunuz'' dedi..
6x6 poşetleri oradan alabildim..
Sonra eve geldim..yemeğe oturmadan eşimle giriştik bu işe..saat 9 u geçe bitirdik şükür..
İnce ve zahmetli bir iş..
Ya, ben biraz da titizliğimden olsa gerek; tohumları da tek tek elden geçirmeğe çalıştım..özürlü tohum olmasın istedim..bu da biraz oyalıyor..

Allah kolaylık versin sizlere de..

pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 23:25   #338
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Valla oldukça zahmetli bir uğraş bu sayın bahcedenn..
Benim bugün hemen bütün günüm ayrıca, çarşıya inip bilgisayar çıktısı almakla ve kilitli poşet aramakla geçti..iki semt gezdim poşetler için..
Kırtasiyecilerin hiçbirinde bulamadım..belki 20 dükkan gezdim..bir iki temizlik malzemeleri satıcısında buldum ama onlar biraz büyüktü..en sonunda bir kırtasiyeci, bana bir ambalaj malzemeleri satıcısı tarif etti.. ''ancak orada bulursunuz'' dedi..
6x6 poşetleri oradan alabildim..
Sonra eve geldim..yemeğe oturmadan eşimle giriştik bu işe..saat 9 u geçe bitirdik şükür..
İnce ve zahmetli bir iş..
Ya, ben biraz da titizliğimden olsa gerek; tohumları da tek tek elden geçirmeğe çalıştım..özürlü tohum olmasın istedim..bu da biraz oyalıyor..

Allah kolaylık versin sizlere de..
Teşekkürler Sn. Pria.
Bu sene 48 çeşit paylaşımda bulunmuşum ve 1133 adet talepte bulunulmuş. İnşallah seneye daha iyi organize olabilirim de bu rakamları 2 ye katlayabilirim. Darısı hepimizin başına.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 23:50   #339
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Zor ve zahmetli uğraşlar insana daha bir mutluluk, keyif veriyor sonunda sayın bahcedenn..
Benim için, tohum talep eden kişilerin kargo paketlerini açtıklarında yüzlerinde belirecek mutluluk hissi, tebessüm yeterli..tanımadığımız insanların hayatlarına minik keyifler katmak güzel şeyler..o insanlar o tohumları yetiştirdiklerinde, çiçek veya meyvelerini gördüklerinde mutlaka ama mutlaka kalben bizleri anacaklardır..bu yeter..

Ben de gelecek yıl paylaşım sayımı arttırmayı, nadir, ulaşulması zor çeşit keşifleri yapmayı tasarlıyorum..
Bencillik ömrü kısaltır, paylaşmak ise uzatır.

Selamlar..

Eski 18-11-2013, 07:25   #340
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Sn. MeyveliTepe,

Hafta sonu siteyi takip edemediğim için mail adresime ihtiyacınız olduğunu bildiren mesajınızı ancak bu sabah gördüm, gecikme için özür dilerim. Mail adresimi az önce size mesaj yolu ile ilettim. Tohumların hepimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkeze tekrar teşekkür ediyorum.

MeyveliTepe ve pria beğendi.
Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 07:34   #341
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
merhabalar

Tohumlarımı site üyesi olmayan üç arkadaşım adına talep etmiştim.
yani 2. kuşak dağıtım yapacağım ben de

emeği geçen herkesin şimdiden ellerine sağlık...

Cumhur Tonba ve pria beğendi.
ilksenozturk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 08:19   #342
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Ben de tum paylasimcilara emekleri için cok cok tesekkur ederim. Umarim ben dahil tum talep edenler bu emege layık oluruz. Sn bahceden tohumlarin yarisini ve etiketlerini bana gönderebilirsiniz. 1000 kusur beni psikolojik olarak asar ama 600 u gozum kesiyor ) gercekten. Corbada benim de tuzum olur )

nkutsay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 09:26   #343
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Alıntı:
Sayın Meyvelitepe,

Ben tohum takas sayfamda ''manolya'' mesajını yazdığımda dagsa reklam adlı üyemiz talepte bulunmuştu..
Daha sonra bu sayfalarda 6 kişilik ek bir liste daha yapmıştım..dagsa reklam adlı üyemizin bu 6 kişilik listede de talepte bulunduğunu farkettim şimdi..

Kısacası, pdf dosyasında manolya tohumu talebi içeren 2 adet dagsa reklam etiketi var..
Bunlardan birini ben iptal edip eğer bunların dışında talepte bulunmak isteyen bir üyemiz varsa onun adını yazıp göndermek istiyorum..

Adres bilgilerini iletmiş üyelerimizden halâ manolya tohumu almak isteyen bir arkadaşımız varsa lütfen bana bildirsin..

Kolay gelsin..
Selam elinizde hala manolya varsa bana gönderirseniz çok mutlu olurum.

Cumhur Tonba ve pria beğendi.
yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 09:31   #344
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Tohum üreten ve paylaşan tüm katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyorum.
İnşallah güzel ürünler elde ederek, bizlerde paylaşımda bulunur o tatlı heyecanı yaşarız.

pria, bahcedenn, ciroz ve 1 kişi beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 09:36   #345
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşilkolik Mesajı Göster
Selam elinizde hala manolya varsa bana gönderirseniz çok mutlu olurum.
Listede zaten adınız var..şimdi baktım bir kez daha..adınıza hazırladığım manolya paketiniz hazır..ben de sizi manolya tohumlarıyla buluşturacağım için mutluyum..
Hazırladığım paketler içinde 10-11 tohum var..Bunların yarısı Dolmabahçe Sarayı manolyalarından..

Benden manolya talep eden sevgili üyeler, eğer bu tohumları çimlendirdiğinizi okur, tanık olursam seneye kısmetse yine 10 kasımda Dolmabahçe sarayındayım )

Manolya üretimi

http://www.bahcesel.net/forumsel/fid...04stermisiniz/

Düzenleyen pria : 18-11-2013 saat 10:07
Eski 18-11-2013, 10:04   #346
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Yukardaki tohum poşetlerini görüp, heyecanlanmamak mümkün değil.
İnsan bir an evvel bahar gelsin istiyor, dilerim emekleriniz boşa çıkmaz, siz benim gönlümde cennetliksiniz.

pria, OSMAN45 ve yeşilkolik beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 10:13   #347
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resimsel Mesajı Göster
.. siz benim gönlümde cennetliksiniz.
Yok yok..henüz bu iş garanti değil..
Eğer sizler bu tohumları yeşertirseniz ve çevrenize de yayabilirseniz belki o zaman cennetin bir kıyısında minik bir köşe sahibi olmaya aday olabiliriz.. )

Eski 18-11-2013, 13:19   #348
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Alıntı:
Listede zaten adınız var..şimdi baktım bir kez daha..adınıza hazırladığım manolya paketiniz hazır..ben de sizi manolya tohumlarıyla buluşturacağım için mutluyum..
Hazırladığım paketler içinde 10-11 tohum var..Bunların yarısı Dolmabahçe Sarayı manolyalarından..

Benden manolya talep eden sevgili üyeler, eğer bu tohumları çimlendirdiğinizi okur, tanık olursam seneye kısmetse yine 10 kasımda Dolmabahçe sarayındayım )

Manolya üretimi

Manolya Üretmek İstermisiniz
Sn Pria şimdiden çok çok teşekkür ederim.

yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 14:40   #349
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Bende bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Hiçbir karşılık beklemeden gece gündüz bizler için yüzlerce tohum paketlemekle uğraşıp kafanızı yordunuz. Ben talebinde buldunduğum tohumlara sahip olacağım için ne kadar mutluyum tahmin bile edemezsiniz.

Allah muradınızı versin. Tüm güzel dilekleriniz gerçek olsun dilerim.

hira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-11-2013, 23:25   #350
Ağaçsever

HakanG's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Sizlere bir şey sormak istiyorum, eğer bu sorumun cevabı bir yerlerde yazıyor ise özrümü kabul ediniz...
Bu başlık altındaki bilgiler silinecek midir? :''Tohum-Takas (Paylaşılacak Tohumlar) 2013-2014''
Yoksa sitede hep bulunacak mı? Çünkü tohumlar hakkında çeşitli bilgiler içermekte...

resimsel beğendi.
HakanG Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2013, 07:46   #351
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Günaydın sevgili dostlar,

Dün etiketlerin bana ulaşması neticesi akşam hemen paketleme işine koyuldum. Çok şükür bitirdim ve gönderime hazır vaziyette bekliyorum. Sadece 40 kişilik paket hazırlıyor olmama rağmen bu işin sabır işi olduğuna bir kez daha kanaat getirdim ve çok sayıda tohum paketi hazırlayacak arkadaşlarımın kulaklarını bol bol çınlatıp onlara Allah'tan kuvvet ve sabır diledim

Önce bamya tohumları ile işe başladım. Nede olsa onlar iri tohumlar, kolay olur diye düşündüm. Önce 100 'er tohum koydum yaklaşık 10 kadar poşete (bir taraftan da bunlar 100 adetmiş gibi görünmüyor ama diye sızlanarak) ve baktım ki saydıkça sayamaz hale geliyorum Yahu dedim bunları gram olarak paylaştırayım bari ve dediğim gibi yaptım. Sayarak doldurduğum poşetleri mutfak tartısı ile tarttığımda ortalama 5-6 gr.'lık poşetler olduğunu gördüm, toplam 19 bamya poşeti hazırlamam ama aynı zamanda adil de olmam gerekiyordu. Başladım tüm poşetleri göz kararı doldurmaya ve sıra sıra tartmaya... E biri 8 gr. biri 9 gr. biri 12 gr. böyle olunca ondan al ona ver derken herbirini 10 gr. lık poşetler olarak hazırladığımda tek bir bamya tohumu ne artmış nede eksik kalmıştı Ardından etiketlerine tohum yılı ve gr. olarak miktarını yazdım (sanırım her poşette ortalama 200 tohum kadar olmuştur) ki siz siz olun etiketleri poşetlere tohumlardan sonra koymaya çalışmayın

Bundan dilim yanınca diğer iki cins süs biberlerinin etiketlerini hemen poşetler boş iken yereştireyim diye acele edince fark ettim ki onlara adet yazmadan yerleştirmişim etiketlerini... Olur böyle şeyler diye kendimi teselli ettikten sonra poşetleri listemdeki isim sırasına göre tasnif ederek finali yaptım. Bu arada siyah inci kişi başı 15, twilight ise 5 'er adet olmak üzere paylaştırıldı. Ve çok şükür hiçbir talep karşılıksız kalmadı.

Şimdi tek sıkıntım ya bu tohumlar çimlenmezse İlk kez kendi yetiştirdiğim bitkilerden tohum aldığım için bir yerlerde hata yapmış olmak fikri beni korkutuyor ama sonra diyorum ki kendime sen en iyiyi umut et ki sonu iyi olsun...

Bu arada paylaşımda en çok tohum talep eden üyelerden biriyim. Köyde yeni sahip olduğum 3 dönümlük bahçe için kullanacağım inşaallah (tabi önce biraz toprağı ıslah etmeye ve acilen su kuyusuna ihtiyacım var) ve bir sonraki yıl paylaşımı için yapabildiğim kadar tohum toplama gayreti içinde olacağım. Her daim bahçede olamayacağım için fire vermem de kaçınılmaz görünüyor ama ne kadar yapabilsem o kadar kardır değil mi...

Saygı ve sevgilerimle,

Eski 19-11-2013, 17:07   #352
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Alıntı:
Şimdi tek sıkıntım ya bu tohumlar çimlenmezse İlk kez kendi yetiştirdiğim bitkilerden tohum aldığım için bir yerlerde hata yapmış olmak fikri beni korkutuyor ama sonra diyorum ki kendime sen en iyiyi umut et ki sonu iyi olsun...
Ilk kez talep edilecek bir tohumla ilgili olarak tohumun ilk yetistirildigi sene icin bana gore onemli olan sey meyvesini hasat edip yemekten cok tohumunu cogaltabilmek. Sizin gonderdiginiz tohumlarin cimlenme oranlari dusuk bile olsa ve sadece biri bile cimlense ki oranin bundan cok daha fazla olacagina eminim, tohum cogaltmak adina yeterli olacaktir. Ticari tohum alsak, yuksek cimlenme orani beklemek hakkimiz ama hicbir ticari tohumda da %100 cimlenme oranina ulasmamiz mumkun degil. Bu yuzden, endise etmenize gerek yok.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2013, 22:36   #353
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Tohum paketlerini hazırlayan üyeler Kasım sonunu beklemeden kargoya verebilirler.

Kargo adresi:
Alıntı:
Hakan Gönül,
Bozoklar İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş. İstanbul Şubesi
Acıbadem cad. Erdem Çıkmazı Sok. No:10 D:1
( Erdem Çocuk Parkı' nın içindeki Bina )
Acıbadem/Üsküdar/İstanbul
TEL: 0535 824 14 69
şeklinde. Gönderilerde Yurt İçi Kargo kullanıldığı takdirde yukarıdaki şirket ismini de içeren adres tam olarak kullanıldığında indirim uygulanması gerekiyor.

Yurt içi Kargo ile gönderme imkanı olmayan durumlarda;

Alıntı:
Hakan Gönül,

Acıbadem cad. Erdem Çıkmazı Sok. No:10 D:1
( Erdem Çocuk Parkı' nın içindeki Bina )
Acıbadem/Üsküdar/İstanbul
TEL: 0535 824 14 69
adresi kullanılabilir.

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 07:21   #354
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Tohum paketlerini hazırlayan üyeler Kasım sonunu beklemeden kargoya verebilirler.

Kargo adresi:

şeklinde. Gönderilerde Yurt İçi Kargo kullanıldığı takdirde yukarıdaki şirket ismini de içeren adres tam olarak kullanıldığında indirim uygulanması gerekiyor.

Yurt içi Kargo ile gönderme imkanı olmayan durumlarda;

adresi kullanılabilir.
Sayın LojistikMerkezi, indirim oranı ya da standart dosya fiyatının ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

yağmur beğendi.
malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 07:27   #355
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Bugün Aras Kargo'ya teslim ediyorum, inşaallah yarın elinizde olacaktır.

Saygılarımla,

Koka, pria, resimsel ve 1 kişi beğendi.
Eski 20-11-2013, 07:48   #356
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Günaydın, bende birazdan kargoya vereceğim..

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 10:15   #357
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sayın LojistikMerkezi, indirim oranı ya da standart dosya fiyatının ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Yurtiçi Kargo şirketiyle anlaşmamız şöyle:
500 grama kadar standart naylon A4 evrak paketleri için sadece 2.69 TL dır.
Daha fazla isterlerse fiyatın anlaşmalı olduğu hatırlatılmalı.

indirim için adres bilgisi şirket unvanıyla beraber tam olarak doğru yazılmalı.
Ayrıca lütfen Yurt içi kargo personelinin adresi bilgisayara tam olarak doğru işlediğini de kontrol ediniz.
Bazen başka bir şubeyle karıştırabiliyorlar.

FatihBahce Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 12:03   #358
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
az önce kargoya verdim, ama adresi tam yazdırma konusunda başarılı olamadım, indirim içinde şirket öderse olur dediler, kargo ulaştığı zaman bilgi verebilirmisiniz

pria beğendi.
pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 12:49   #359
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sayın FatihBahçe, anlaşma yalnızca şirketin kendi gönderdiği kargolar için geçerliymiş. Ücretini biz ödediğimiz taktide 8.20 TL talep ediyorlar. Bu durumda sizden gelecek olan bilgiye göre hareket etmek üzere gönderiyi bir gün erteliyorum.
Teşekkürler.

pria beğendi.
malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 13:30   #360
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Kargo şirketiyle görüştüm. İndirim şu anda sadece Lojistik merkezinin sizlere göndereceği kargolar için geçerli.

Daha önce sizin gönderdikleriniz de belli formülle indirime tabiydi. Ancak e-fatura sistemine geçildiği için öyle bir imkanı yeni sistem kabul etmiyormuş.

FatihBahce Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024