agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)
(https)

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-10-2013, 14:55   #1
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Andora

Bamya
Siyah inci süs biberi
Twilight süs biberi

Bu sene nihayet köydeki (Tekirdağ/Hayrabolu) evimizin inşaatını bitirip içine yerleşmek ve bahçe sevdamızı ufak ufak yaşamak nasip oldu. Fakat biz İstanbul'da bulunduğumuzdan ekim dikim işlerinde akrabalar yardımcı oldular, bakım-hasat-tohum toplama işlerinide güçleri yettiğince anne-babam yaptılar. Sürekli başında olmayınca ne ekilen nede toplanan tohumlar etiketlenebildi ne de arzu ettiğim paylaşımı yapmaya yetecek tohum toplanabildi. Ama ailece henüz çok tecrübesiziz, seneye daha iyi organize olabilmeyi umuyorum...

Tohuma bırakılan bamyalara yetişebildim ancak...

Onun dışında bu yıl saksıda yetiştirdiğim siyah inci ve twilight türü süs biberlerinden de sınırlı miktarda tohum paylaşabileceğim.

Alıntı:

Dikkat, çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklamayın...

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

ilk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

Düzenleyen Andora : 30-10-2013 saat 12:19
Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-10-2013, 14:58   #2
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Bamya

resimler bahçeden...

Name:  IMG_20130706_120335.jpg
Views: 1355
Size:  72.2 KB

Name:  IMG_20130706_120347.jpg
Views: 1402
Size:  75.4 KB

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Bamya
Tohum çeşit adı: Bilemiyorum
Tohum kaç yıldır sizdedir Bu ilk yılıdır.
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Köyde yıllardır ekilen bir tür
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Bildiğim kadarı ile gübreleme yapılmadı
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): Herhangi bir ilaçlama gereksinimi olmadı
Hasat yıl ve ayı: 10/2013
Bitki tipi ve gelişim durumu: Ortalama 50-60 cm. boy yapan, sık hasada imkan veren oldukça bereketli bir tür olup meyvelerin büyüme hızı insanı çoğu kez hayrete düşürüyor.

Sanırım en fazla 40 kişilik paylaşım yapabilirim.

Düzenleyen Andora : 30-10-2013 saat 13:51
Eski 30-10-2013, 12:42   #3
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Siyah İnci Süs Biberi

Yetiştirdiğim bitkinin fotoğrafını çekmediğim için fotoğraf internetten alıntıdır.

Name:  siyah-inci-2.jpg
Views: 1003
Size:  53.6 KB

Bitki ömrü: Dondan korunursa ömürlü çok yıllık
Tohum Türü: Süs Biberi
Tohum çeşit adı: Siyah İnci
Tohum kaç yıldır sizdedir: Bu ilk yılıdır.
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: İstanbul
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Satın aldım
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Az miktarda çiftlik gübresi ve Emek organik sıvı gübre
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): Herhangi bir ilaçlama gereksinimi olmadı
Hasat yıl ve ayı: 09/2013
Bitki tipi ve gelişim durumu: Saksıda ortalama 50 cm. boy yaptı, güçlü bir gövde yapısı var, yaprakları internette gördüğümüz resimler kadar siyah renkli olmadı (bunun nedeni çok güneş almaması olabilir diye düşünüyorum) , meyveler olgunlaştığında kırmızı renk oluyor.

ÖNEMLİ NOT :Bu yıl saksılara çok çeşitli cinslerde süs biberleri ektim ve bir arada büyüyüp meyve verdiler (ancak diğer türler biz yıllık izinde iken öldüler, zaten bu nedenle de tohum alma şansım olmadı), aralarında herhangi bir izolasyon yoktu, talep edecek arkadaşlarımın bu durumu dikkate almalarını rica ediyorum.

Tohum sayısı sınırlı olup sanırım en fazla 15 kişilik paylaşım yapabilirim.

Eski 30-10-2013, 13:06   #4
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Twilight Süs Biberi

Yetiştirdiğim bitkinin fotoğrafını çekmediğim için fotoğraf internetten alıntıdır.

Name:  numextwilight3.jpg
Views: 2356
Size:  60.7 KB

Bitki ömrü: Dondan korunursa ömürlü çok yıllık
Tohum Türü: Süs Biberi
Tohum çeşit adı: Twilight
Tohum kaç yıldır sizdedir Bu ilk yılıdır.
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: İstanbul
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Satın aldım
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Az miktarda çiftlik gübresi ve Emek organik sıvı gübre
Hasat yıl ve ayı: 09/2013
Bitki tipi ve gelişim durumu: Saksıda ortalama 30 cm. boy yaptı, olgunlaşma dönemine göre meyveleri renk değiştiriyor.

ÖNEMLİ NOT :Bu yıl saksılara çok çeşitli cinslerde süs biberleri ektim ve bir arada büyüyüp meyve verdiler (ancak diğer türler biz yıllık izinde iken öldüler, zaten bu nedenle de tohum alma şansım olmadı), aralarında herhangi bir izolasyon yoktu, talep edecek arkadaşlarımın bu durumu dikkate almalarını rica ediyorum.

Tohum sayısı sınırlı olup sanırım en fazla 5 kişilik paylaşım yapabilirim.

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024