agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Fotoğraf Yarışmaları > 2011
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Turuncu [Ağustos 2011]
ardabora - Turuncu Küpe 3 14.29%
Ayşe Özdil - Gün güzeli / Hemerocallis Fulva 2 9.52%
biologus - Ne Bitkiyim Be Hayvan 4 19.05%
biyolojici - Turuncu 2 9.52%
snow-in-summer - Turuncu 10 47.62%
Oy Verenler: 21. Bu ankete oy veremezsiniz

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-09-2011, 17:38   #31
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Kızıl kahverengi yazılar bana ait cevapları içermektedir.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi biologus Mesajı Göster
En yuksek puani alan 5 fotograf derken neyi kastettiniz anlamadim. Biraz aciklar misiniz?

Jüri üyelerinden en yüksek puanı alan fotoğraflar.

Kim puan veriyor?

Bir tanesi bu forumda olan, diğer üçü forumdan bağımsız olan 4 jüri üyesi. Bu 4 kişi bazen 5 e çıkabilmekte ve dönem dönem değişmekte. Forum dışından olan üç üye birbirini tanımayan insanlar.

Biz gorebiliyor muyuz diger fotolara verilen puanlari buraya eklenmeden once?

Hayır göremiyorsunuz. Hatta en beğenilen beşin her biri kaç puan almış bunu dahi göremiyor üyeler. Hatta bu puanlamayı sitemizdeki diğer moderatör arkadaşlar da göremiyor.Hatta her jüri üyesi kendi verdiği puanı biliyor ama diğer jüri üyesinin verdiği puanı bilmiyor.

Puanlar bana iletiliyor ben verilen puanlara göre kurallara uymayan fotoğrafları -üzerinde yazı tarih olan veya mesaj sayısı 5 ten az olanlar gibi- eledikten sonra en yüksek puan alanları buraya ekliyorum. Buradaki 5 fotoğraf ortaya çıktığında 3 aşağı 5 yukarı her jüri üyesinin kendi listesinde olan 2-3 fotoğraf o 5 arasında yer alıyor zaten.

Ama oncelile biz vermedigimize gore kim puan veriyor onu merak ettim.

Alıntı:
» Yarışma değerlendirmesi birinci, ikinci, ücüncü diye yapılmaz. En iyi ilk 5 fotoğraf olarak değerlendirilir.

» Jüri üyeleri her yarışma için değişebilir.

» Jüri gerekli görürse fotoğrafın orijinalinin maille gönderilmesini isteyebilir.
Yarışma kurallarından alıntıdır.

Tesekkurler

Biz teşekkür ederiz.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2011, 17:53   #32
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi biologus Mesajı Göster
En cok izlenen ve altina en cok yorum yazan bu karemi oylamaya layik gormemeniz dusundurucu. http://www.agaclar.net/galeri/showim...?i=40560&c=768
Merhaba,

Sadece bilgi ya da bilgilendirme amaçlı olarak düsündürücü bulduğunuz bu durumu jüri üyelerinden birine yazdım. Bu işi öğleden önce yapmıştım, biraz önce kendisi ile yazıştık.
Bana söylediği kısaca şu oldu.

"Ben bu fotoğrafa baktığımda benim için fotoğraftaki punctum kuşun gagası ve onunu üzerinden ulaştığım kafasıdır. Fotoğrafta ilk göze batan kuştu. Bu sebeple de konuya uygunluk anlamında fotoğrafa, fotoğraf bir mavimtrak kuş fotoğrafı olduğu için x puan verdim."

Ben de kendisine bu punctum olayını hatırlıyorum ama hazırda bir metin var mı aklında bulabileceğim dedim ve bunun üzerine Ekşi Sözlükte bir şeyler vardı demesi üzerine oraya baktım. Merak edenler aşağıadki linkleri inceleyebilirler.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=8716807

Camera Lucida (İngilizcedir)

Öyle sanıyorum ki diğer jüri üyeleri de benzer/aynı fikirde olsa gerek ki mantar fotoğrafınız biraz daha yüksek puanlar aldı. Yoksa ışık ve kontrast açısından da bence kuş fotoğrafınız daha iyiydi ve daha göz alıcıydı.

Bir de bu bilgilendirme sonrası sizin vastanızla şunu söylemek isterim.

Yarışmaya en fazla 2 fotoğrafla katılabilirsiniz demek malumunuz azami 2 fotoğraf demek.
Bu sebeple de eğer birbirinden daha farklı oranda başarılı bulduğunuz fotoğraflar varsa sadece birini yüklemek daha sonradan -sizin için üye oylaması çok önemliyse- "keşke bu değilde diğeri seçilseymiş" durumunu ortadan kaldıracaktır.

Sevgi, Saygı

Düzenleyen DarkYES : 09-09-2011 saat 17:53 Neden: yazım hatası
DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2011, 17:27   #33
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
"Turuncu" konusunda ilk 10'da bile çok güzel fotoğraflar varmış ama oyum maalesef birine gitmek zorunda, tüm katılanları tebrik ederim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2011, 17:49   #34
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Bu ay karar vermek çok zor. Hala karar verebilmiş değilim, hatta ikiye bile indiremedim. Sonu beklemek ve oy durumuna göre oylamak istiyorum. Tüm arkadaşları kutlarım.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2011, 18:48   #35
Ağaçsever

snow-in-summer's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Galeri: 42
Fotoğrafları oylamaya kalan tüm arkadaşları tebrik eder fotoğraflarını bizimle paylaşan ve oy veren arkadaşlara teşekkür ederim.

snow-in-summer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024