agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Fotoğraf Yarışmaları > 2009
(https)

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2009, 13:42   #121
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Bende buradan sevgili malina'ya, hadddim olmadan gelecek ay yarışma için isim önermek istiyorum Bu ayın yarışması bölümde, bir arkadaşımız galeriye çok güzel bir ağaç ve gökkuşağı fotoğrafı yüklemiş. Gelecek aylardan birinde, ayın yarışması gökkuşağı üzerine olabilr mi? Çok güzel fotoğraflar olacağını düşünüyorum.

Derya Özen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-05-2009, 18:56   #122
Ağaçsever

biologus's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2007
Galeri: 13
Selamlar

BU fotograf yarismalarini kimler degerlendiriyor acaba? kendilerini taniyabilir miyiz?
Ve ozellikle degerlendiren arkadaslarin Fotograf konusunda deneyimli oldugunu saniyorum eger oyle ise kendilerinin Fotograf siteleri yazarsaniz cok sevinirim.

biologus Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-05-2009, 12:38   #123
Ağaçsever

biologus's Avatar

Mesajim buraya tasinirken nicin bir kismi silindi acaba?

Düzenleyen biologus : 03-05-2009 saat 14:15
Eski 03-05-2009, 18:50   #124
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi biologus Mesajı Göster
Mesajim buraya tasinirken nicin bir kismi silindi acaba?
Yazdığınız yazıyı bulamıyor musunuz?

Yazınızın yarısı buraya taşındı çünkü fotoğraf yüklediğiniz siteler, burada kaynayıp gitsin istemedim. Olması gereken yere koydum.

"FOTOFANCLUB" "FOTOKRİTİK" ve diğer fotoğraf siteleri üyeleri

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-07-2009, 13:17   #125
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sadece 29 oy olması ve oy verenlerin içinde sitenin temellerinin olmaması dikkat çekici.
Ağaçların görünen kökleri [Haziran 2009]

jineop Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-07-2009, 13:34   #126
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Sayın jineop, yarışmaya oy verme gibi bir zorunluluk yok. Her üyenin yarışmaya fotoğraf eklememesi gibi, oylamaya katılmaması da gayet normal.

Sitenin temelleriyle kastettiğiniz nedir?

İyi günler.

DarkYES Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-07-2009, 14:50   #127

jineop's Avatar

Sayın Darkyes,
Örneğin siz,örneğin Güler ,Örneğin Malina,örneğin Çekirdek,örneğin Herbaryum. Örnekleri uzatabilirim. Bir zorunluluk olmadığını biliyorum. Binlerce aktif üyesi olan ,konusunda başka örneği olmayan veritabanı ve çalışmalara imza atmış sitemiz de bu kadar az katılım olmasını normal karşılayabiliyorsanız demek ki ben yanlış düşünüyorum. Sevgiyle kalın.

Eski 14-07-2009, 16:16   #128
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

"Sitenin temelleriyle kastettiğiniz nedir?" anladığım buydu a yanlış anlama ihtimalime karşı teyit etmek istedim.

Ben Balkon Bahçeciliği, Sarılıcılar, Palmiye vs. gibi onlarca bölüme girdiğimi dahi hatırlamıyorum. Belki girmişimdir ama ilgimi çekmemiştir ya da yazacak cevabım, soracak sorum olmamış bakıp geçmişimdir.

Forumdaki fotoğraf bölümündeki konulara katılıma bakarsanız Agaclar.net bünyesinde fotoğrafçılıkla uğraşan ya da fotoğraf çekse de işe profesyonelleşme yolunda ilgi duyan çok fazla üye olmadığı görülebilir.

Yarışma oylaması için verilen süre 1 hafta. Geçtiğimiz ay sürenin uzaması durumunda katılımcı sayısındaki artış olduğunu gördük ki siz de inceleyebilirsiniz.

Yaz ortasında olmamız ve insanların ev içerisinde geçirdiği zamanın azalmasından yola çıkarak foruma giren insanların girdikleri sürede birebir ilgilendikleri konulara bakıp forumu terk ediyor olmaları muhtemel.

Ben ve ismini saydığınız diğer arkadaşların oy kullanmama sebepleri arasında şunlar olabilir. Yazdıklarınızdan bunları düşünmediğinizi tahmin ediyorum, bu sebeple yazıyorum. Yoksa kendilerine sormadan bu sebeple oy kullanmıyorlar diyemem.
Saydığınız üyelere içerisinde seçim yapan insanlar olabilir bu sebeple oy kullanmayı doğru bulmayabiliriler, üyeler arasında fotoğrafa çok uzak olup oylamaya katılmanın teknik anlamda daha bilgi sahibi olanların yapması gereken bir iş olduğunu düşünebilirler, site içerisinde yönetici-moderatör görevleri sebebiyle seçecekleri fotoğrafa karşı bir sempati -veya antipati - oluşturacaklarını düşünüp çekiniyor olabilirler, fotoğrafa hiç ilgi duymadıkları için ve bu bölümle ilgili yönetim-denetim tarzı görevleri olmadığından bu bölüme ayda bir kez giriyor olabilirler vs.vs.

Alıntı:
Bir zorunluluk olmadığını biliyorum.
demiştiniz, işte o zorunluluğun bulunmaması sebebiyle tıpkı diğer üyeler gibi ismini saydığınız üyelerin burada oy kullanmaması sıradan bir durum. Burada oy kullanmamalarının niye sizin için "olmaması dikkat çekici" bir durum olduğunu anlamak için bunları soruyorum yanlış anlamayın. Aynı zamanda belki bu durumu sizin gibi dikkat çekici bulan insanların da aklıllarındaki soru işaretlerini gidermiş olurum diye düşünüyorum.

Yarışmalar veya açılan konulara bu kadar az ilgi olması sadece bu konuda var olan bir sorun değil.

Bakın size küçük bir örnek.

Cumhuriyet ideolojisinin görselleştirildiği ilk eserin hali!

Bu konuda bir şeyler yazacak forum bünyesinde belki binlerce üye var ama 4 günde yazılan cevap sayısı "8", peki bu şu mu demektir bu forum dahilinde bu konuya duyarlı "8" kişi var, bu konuya ilgi duyan yok. Sizin yaklaşımınızla olaya yaklaşıp -empati kurma adına- bu sonuca varmam gerekir.

Şu an forum konu ve mesaj sayısıyla günde bir iki saat ayrılarak takip edilemeyecek kadar büyük boyutta ve yoğunlukta. Bu sebeple de on binlerce üye veya binlerce aktif üye olsa da insanlar ilgileri dahilindeki konuları takip etmekte.

Tekrardan başa dönersem; "dikkat çekici" bir durum var mı ya da katılım sayısı sizce gerçekten az mı?

Not: "bu kadar az katılım olmasını normal karşılayabiliyorsanız demek ki ben yanlış düşünüyorum." demişsiniz ama bilmenizi isterim ki böyle bir düşüncem yok. Sadece niye böyle düşündüğünüzü merak etmekteyim ve size bu durumu niye normal karşıladığımı da anlatmaya çalışıyorum.

Eski 14-07-2009, 18:43   #129

jineop's Avatar

Sevgili Darkyes,
Sizi yordum ,açıklamalarınız için teşekkür ederim.
Bu ara da Sevgili Güler Ablam sizden de özür dilerim oylamaya katılmışsınız.
Benim tek amacım , insanları aktive etmek daha ötesi yok.Sevgiyle kalın.

Eski 14-07-2009, 21:18   #130
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jineop Mesajı Göster
Sevgili Darkyes,
Sizi yordum ,açıklamalarınız için teşekkür ederim.
Bu ara da Sevgili Güler Ablam sizden de özür dilerim oylamaya katılmışsınız.
Benim tek amacım , insanları aktive etmek daha ötesi yok.Sevgiyle kalın.
Jineop' arkadaşımıza katılmamak da elde değil. Üye sayısı 50.000 lere varan bir sitede oylamaya katılan kişi sayısı 29, az değilmi ?
Katılımı bir şekilde arttırmak daha hoş olurdu.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2009, 11:09   #131
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DarkYES Mesajı Göster

Şu an forum konu ve mesaj sayısıyla günde bir iki saat ayrılarak takip edilemeyecek kadar büyük boyutta. ve yoğunlukta. Bu sebeple de on binlerce üye veya binlerce aktif üye olsa da insanlar ilgileri dahilindeki konuları takip etmekte.
Forumu sürekli takip eden belirli kişiler dışında, yukarıdaki alıntıladığım neden bana göre konuların takibi konusunda en önemli etken. Hele foruma bir süre ara vermişseniz ciddi derecede zor. Bu durumda bazen gözden kaçan konular, mesajlar olabiliyor. Sanırım büyük çoğunluk sadece kendi ilgi alanlarına ait konuları takip ediyor.

Fotoğraf konusunda ilgili kişileri tam olarak bilmesem de fazla olduğunu sanmıyorum. Bu nedenle hele ki yaz dönemini göz önüne alırsak katılım bence normal. Hatta gayet iyi.

Bu arada fotoğraf yarışmaları sürdürülmesi zor bir konu başlığı olmakla birlikte, gerek katılım gerekse yönetim açısından bence forumun en gözde konularından birisi. Bu devamlılığı sağlamak için çaba gösteren, öneri ve eleştiri getirip, katkı sağlayan bence ciddi bir iş başarıyor. Bu birliktelik çok önemli. Artarak ve katlanarak devamını dilerim.

aybala Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2009, 13:37   #132
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Bir öneri:
Yarışmaya katılım süresi dolunca, sohbet kahvelerine mesaj atılıp, dileyenler oylamaya davet edilebilir.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2009, 16:23   #133
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Bir öneri:
Yarışmaya katılım süresi dolunca, sohbet kahvelerine mesaj atılıp, dileyenler oylamaya davet edilebilir.
Yarışmacılar yapmamalı, çünkü kendisine oy istiyor gibi görünecektir... Güler bu işle de ilgilenir sanırım

Eski 15-07-2009, 17:00   #134
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Duyuru gerçekten de etkili bir yöntem olacaktır. Katılım sayısı artabileceği gibi belki site bünyesinde yarışma yapıldığını bilmediğini için katılmayan ama öğrendikten sonra katılacak üyeler dahi çıkabilir.

Eski 09-11-2009, 04:01   #135
Ağaçsever

biologus's Avatar

Tesekkurler Fusun hanim. O uygulama benim sahsen hosuma gitmiyor. kendimi dislanmis hissettim. sanirim bir daha foto yuklememiz istenmiyor onun icin gibi geldi bana.

Eski 09-11-2009, 13:05   #136
agaclar.net

malina's Avatar

Hep aynı kişilerin arasında yapılacak oylama diğerlerinin kendini dışlanmış hissetmesine yol açmaz mı?

Biz burada fotoğraf yarışması yapıyoruz ama bunu yaygın tutmaya da çalışmamız gerekiyor, çünkü amaç veritabanını zenginleştirmek...

Eski 09-11-2009, 15:50   #137
Ağaçsever

biologus's Avatar

Bu sekilde yayginlasmaktan cok emek verip ayni zamanda teknik bilgisi olan Amator fotografcilari uzaklastirir diye dusunuyorum. Sonucta 12 ayda bir kez bisey yukleyecek ve birdaha yarismaya girebilmesi icin BIR SENE beklemesi gerekecek. Sizce bir daha ugrar mi?

Muhakkak yapmissinizdir saniyorum ama gormedigim yazmak istedim, Zengin ve guzel bir veritabani icin fotografcilik siteleri ve forumlarda bu yarismanin reklami guzel bir banner ile yapilabilir. O zaman o sitelerden eminim amator fakat teknik bilgisi olan cok sayida insan katilir ve bu katilim bizim gibi tabiyati seven ve fotograf cekmesini seven ama teknik bilgileri iyi bilmedigimizden guzel kareler alamayanlara fikirler verir, isin ogrenilmesine de vesile olabilir diye dusunuyorum.
cok cok selam

Not: Yanlis anlasilmasin yazdiklarim, kimseye saygisizlik veya koyulmus kurala karsi cikmak degil amacim. Daha iyi nasil olabilir diye bir fikir atmak gaye.

Eski 09-11-2009, 16:50   #138
agaclar.net

malina's Avatar

Fotokritik sitesinde bunu denemiştim oradan gelen arkadaşlar oldu. Ama düşündüğünüz kadar işe yaramıyor.

Eski 16-03-2010, 10:17   #139
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-03-2010
evet sanırım öyle.

gnckampus Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-03-2010, 13:35   #140
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2010
Yarışmalara nasıl katılabiliriz acaba?

gurami Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-03-2010, 13:37   #141
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gurami Mesajı Göster
Yarışmalara nasıl katılabiliriz acaba?

agaclar.net Fotoğraf Yarışması Kuralları

Eski 07-04-2010, 15:25   #142
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2009
Galeri: 2
Katılımı arttırmak için ,oylama anasayfaya konularak katılım artırılabilir.**** anasayfa açılır açılmaz davet olabilir fotoğraflara yönlendirme yapılabilir.

gulsah7 Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024