agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2005 (http://www.agaclar.net/forum/2005/)
-   -   Yalnız Ağaçlar (Haziran/Temmuz 2005) (http://www.agaclar.net/forum/2005/348.htm)

Sevelim 23-06-2005 23:13

Yalnız Ağaçlar (Haziran/Temmuz 2005)

Bu yarışmada jüri üyeleri biraz zorlanacak gibi. Yarışmaya katılan fotoğrafların her biri birbirinden güzel gibi geliyor bana.

Jüri üyelerine şimdiden kolay gelsin diyorum.

Sevelim 24-06-2005 02:21

@Malina- Bu başlığı açmanı bekledim ama Haziranın sonuna geldik hala açmadığını görünce ben açayım dedim.

malina 24-06-2005 07:44

Çok iyi yaptın :)

Burası herkesin bir işin ucundan tutması gereken bir yer. Yoksa bir kaç kişi ile başa çıkılmaz. Doğrusu istersen ben daha çok kişinin, bir işin sorumluluğunu yüklenmeye talip olmasını bekliyordum.

Sonuçta kişiler kendilerinin, gereksiz angarya olarak hissetmeden ne yapabilecekleri bilir... Aynı şey, birine sıkıntı gibi gelirken diğerine zevk verir. Özetle, söyleyin yapayım yerine, ben şunu yaparım demek daha iyi...

Nereden nereye :) Konu açılınca dayanamadım:)

Erguvan Muhibbi 05-08-2005 08:57

Haziran-Temmuz yarışması
"yalnız Ağaçlar" sonucu ne zaman açıklanıyor aceba?

Sevelim 06-08-2005 00:59

İki ay boyunca yalnız bir ağaç bulup da çekemedim ya, buna yanarım.

Yalnız ağaçları değerlendirecek olanların işi çok zor. Bence her yalnız ağaç insanı hayallere sürükleyecek kadar güzel. Her birinin kendine özgü öyküsü vardır mutlaka. Ama onları gördüğümde kendimce öyküler uyduruyorum. Bu da çok hoşuma gidiyor.

malina 07-08-2005 09:31

Bu yarışmada jüri görevi bana düştü...

Klasik 1., 2., 3. yerine, ilk 5 fotoğrafı belirlemeyi daha uygun buldum... Bu da 5 sponsor bulmamızı gerektiyor. Neyse arayacağım :)

Aslında geçen yarışma için kazananlardan bir ses çıkmadı, belki ödül kısmını iptal etmemiz de gerekebilir...

Daha da önemlisi yarışmaya katılanların bir kısmının forumda (yarışma konusu da dahil) hiç bir yazışmaları yok. Buradaki yarışmalar belli bir amaca yönelik. Ağaç galerisini zenginleştirmek kadar ağaç severleri bir araya getirmeyi de amaçlıyor. Buna da bir çözüm bulmamız lazım...

Yalnız ağaçlar konulu yarışımanın, ilk 5'e giren fotoğrafları:
Alfabetik sırayla:

http://www.agaclar.net/gallery/img/w...1119718062.jpg
sessizlik
creeps

http://www.agaclar.net/gallery/img/w...1119253459.jpg
yalnız ağaç
deniz70

http://www.agaclar.net/gallery/img/w...1121587791.jpg
efkar
fotomadenci

http://www.agaclar.net/gallery/img/w...1119183507.jpg
yalnızlık..
pixelturk

http://www.agaclar.net/gallery/img/w...1120138157.jpg
kayalıklar da yaşam
Yusâ

Gerekçemi özetliyeyim:

Yalnız ağaç denilince, çevresinde ona eşlik edecek ağaç yok diye düşünüyorum. Bunu anlamam için ağacın etrafındaki boşluğu görebilmem gerekir... Fotoğrafları bu bakış açısıyla seçtim...

Bu 5 arkadaş posta bilgilerini mail adresime iletirlerse, kendileriyle bağlantıya geçer, ödüllerini gönderirim. Şeffaflığı sağlamak için, bana yazıp yazmadıklarını burada belirtmelerini rica ederim.

Sponsorlardan birinin verdiği ödülü sadece bir kişi seçebilir... Listeye buradan bakabilirsiniz

Önemli not:

Var olan ödüllerden birini, sizden önce başka bir arkadaş seçmiş ise diğerlerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Sadece bağlam yayınları birden fazla kişiye kitap verebileceğini belirtmiştir. Daha fazla sponsor bulup seçim olanağını arttırmaya çalışacağım.

Özetle; önce davranan, istediğini seçme şansına kavuşur :)

Sevelim 07-08-2005 10:13

İlk beşe giren arkadaşları kutluyorum. Diğer fotoğraflarını da bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz.

Alıntı:

Daha da önemlisi yarışmaya katılanların bir kısmının forumda (yarışma konusu da dahil) hiç bir yazışmaları yok.
Benim asıl ilgimi çeken konu yarışmalara katılanların bir kısmının albümlerine baktım sadece tek fotoğraf var. Aklımı kurcaladı bu konu. Bu kadar güzel kareleri yakalamış kişiler diğer fotoğraflarını niye paylaşmıyor diye düşünmüştüm. Bir ara yazmayı düşünüp sonradan vazgeçmiştim. Sen konuyu açınca ilk aklıma gelen bu oldu. Mutlaka kendilerine göre gerekçeleri vardır. İşin ilginç tarafı tek fotoğrafı olanlar da (bana göre) iyi kareler yakalamış olan kişiler.

malina 07-08-2005 13:35

Alıntı:

ilginç tarafı tek fotoğrafı olanlar da (bana göre) iyi kareler yakalamış olan kişiler.

Sadece 1 tane olursa tabii en iyisi olacaktır :)

malina 11-08-2005 21:43

Alıntı:

Bu 5 arkadaş posta bilgilerini (ev ya da iş adreslerini) mail adresime iletirlerse, kendileriyle bağlantıya geçer, ödüllerini gönderirim. Şeffaflığı sağlamak için, bana yazıp yazmadıklarını burada belirtmelerini rica ederim.
Son haber verme tarihi 20 Ağustostur.

deniz70 17-08-2005 07:29

Merhaba

sevgili Malina , bu sabah gördüm sonuçları ve çok sevindim.
emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

pixelturk 17-08-2005 09:16

teşekkürler

çok mutlu oldum :D
saygıdeğer jürimize teşekkürler.

adresimi emailine bildiriyorum ablacım

creeps 17-08-2005 10:19

Vildan abla, geç gördüğüm için üzgünüm.
çok teşekkür ederim.
ilk defa bir yarışmaya fotoğraf yollamıştım:)
email gönderiyorum.

Yusâ 17-08-2005 13:07

Vildan hanım. Öncelikle işyoğunluğumdan dolayı sitenizi inceleyemediğim için özür dilerim. İlk beşte yer aldığım için teşekkür ederim.

aybala 17-08-2005 13:48

---------> :)

malina 18-08-2005 09:49

Şu hale bakın, hepsinin altında forum mesaj sayısı 1 yazıyor..
İlk forum mesajınızı yazmış oldunuz, gözlerim yaşardı :)

Bundan sonra forum mesajı 0 (sıfır) olanları yarışmayı almasam mı acaba ? :))

deniz70 18-08-2005 15:13

ben bir sivrilme harekatı yapıp ikinci mesajımı yazayım diye bunu yazıyorum , aklınıza bişey gelmesin ;)

malina 18-08-2005 15:51

Canım benim :)

pixelturk 19-08-2005 12:45

hımm forumda aktivite önemli yani..

pixelturk 19-08-2005 12:46

agaç ve şehir e katılmak için arttırayım bari.
:p

malina 19-08-2005 21:59

gevezelik yaparak değil pixelturk'cüm, katılarak :)

sezinci 20-08-2005 12:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina
gevezelik yaparak değil pixelturk'cüm, katılarak :)

Klasik bir "malina fırçası". Ama en incesinden :)

pixelturk 22-09-2005 15:58

Tuncay Demirtepe (pixelturk)

Alsancak - İZMİR

Ödül tercihlerim.
Doğada Fotoğrafçılık / Mark Gardner, Art Wolfe
Fotoğrafta Rengin Sırları / Jim Zuckerman
fotografim.com Fotoğraflar - Yorumlar

Adresi sildim. (malina)

deniz70 22-09-2005 17:00

deniz nida şener / deniz70
istanbul

ödül tercihlerim ;

Adresi sildim (malina)

creeps 22-09-2005 21:30

ibrahim özbunar / creeps
istanbul

malina 22-09-2005 22:53

İbrahim, üstte kırmızı harflerle yazılanı okudun mu? :)

creeps 23-09-2005 22:41

fotografim.com fotoğraflar a da talibim:)
hangisi düşerse,
teşekkürler vildan abla.

fotomadenci 09-10-2005 08:05

selam sayım melina hanım sizin mail adresinize yazdım ulaşmadımı acaba isterseniz burdan yazayım yeni yarışma varmı bu aralarda??mesela sonbahar ağaçları olsa ismi??

fotomadenci 09-10-2005 08:10

selam
vildan hanımın dikkatine
fotoğrafda rengin sırları
doğada fotoğrafçılık
fotoğrafım.com Fotoğraflar yorumlar
bu kitaplardan herhangi biri olabilir ..
adres:
......

teşekkür ederim ilgine

Adres bilgisini sildim (malina)

malina 09-10-2005 09:52

fotomadenci, #6 numaları mesajda belirttiğim bir durum var.

Alıntı:

Var olan ödüllerden birini, sizden önce başka bir arkadaş seçmiş ise diğerlerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Sadece bağlam yayınları birden fazla kişiye kitap verebileceğini belirtmiştir. Daha fazla sponsor bulup seçim olanağını arttırmaya çalışacağım.

Özetle; önce davranan, istediğini seçme şansına kavuşur
Yani seçilmemiş bir ödül seçmeniz gerekiyor.

Yarışmalar her ay düzenli yapıyor. Galeri ana sayfasından yarışmalar bölümüne girerseniz, o ayın yarışmasını görebilirsiniz.

Şimdi bir tek Yusâ kaldı. Bunca işin arasında bir de peşinizden koşturtuyorsunuz ya, ne diyiim size :)

Sonbaharda ağaçlar tabii olacak ama Kasım/Aralık gibi yapayım ki, sonbahar ağaçlarını çekecekler için fırsat olsun diyorum :)

pixelturk 11-10-2005 08:42

kitabım ulaştı, sponsorlarımıza ve sayın juriye (vildan ablama) teşekkürler :cool:

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024