View Single Post
Eski 25-01-2008, 17:18   #53
Bonsibet
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-05-2007
bonsai = sabır

bu siteye uzun süredir uzaktım bugün yeniden gördümki süper bir hal almıs bonsai konulari almıs basını gidiyor cok sevindim laf lafi actigi icin konular birbirine biraz karısmıs gibi olsada gayet güzel herkese tesekkür ederim bende bu baslık altında suan icimden geldigi gibi yazmak istedim sircülüsan edersem af ola
yıllardır bonsai_tr@...... nickiyle sanal alemdeyim benim icin bonsai huzur mutluluk demek elbette bir uzak dogulu gibi yaşam felsefesi haline getiremedim öyle aselet peşinde falanda degilim bir türk olarak seviyorum bu tür agaclari ve beni mutlu ediyor
her insan mutlu olmak ister egerki beni mutlu edecekse marketdende alırım kimseyede alma demem bitkilerle ugrastigim icin saglikli olup olmadıgını mesleginde iyi olan her meslekdasim gibi yapraklarından anlayabiliyorum ne derece saglikli oldugunu
hayata bir yerlerinde renk katma degilmidir mutluluk sizi mutlu edecekse alın arkadasim markettende, yakalayın hayatın bir yerinden
tavsiyelerle bilgilenin sadece unutmamanız gereken o bir canli, o sorumlulugu alabilecekseniz alin
az önce dedim benim icin Bonsai huzur ve mutluk,genel olarakda bonsai = sabır, demektir sabrınız varsa ister tohumdan yetistirin ister fidandan,ister ağaçken alın ama sabriniz varsa kalkısın bu işe ve karsılıgını alın aldiginiz huzurun mutlulugun hazını göreceksiniz
yıllar önce bir röpertajda o günlerde yeni ögrendigim ve cok tuttugum su sözleri söylemistim ( hatırladıgım kadarıyla bir Çin atasözüydü )
bir gün mutlu olacaksan içki iç
bir hafta mutlu olacaksan tatile cık
bir ay mutlu olacaksan evlen
ömür boyu mutlu olacaksan toprakla ugras
işim toprak agaç çiçek anlayacaginiz doganin tam içinde olmaya calisiyorum eskiden cok daha mutluydum sanal hayat, hayatıma bu kadar girmemisken

konumuz bonsai ama herkese tavsiyem enazından bir ağac dikmeleri tek bir ağaç hadi dostlar cocuklarımızın ellerinden tutup bir bahceye ,bir parka, bir ormana götürüp bir agac dikmelerine sebep olalım ve orada sizden ricam cocuklarınızın gözlerine bakmanız gözlerindeki parıltıyı görün ve ne demek istedigimi anlayın ve sizin icinde hala gec olmadıgını düsünün ve betonlasmıs dünyamızdan hayatın bir yerinden yakalayın mutlulugu tek bir agac bile sizi ne kadar mutlu edecek göreceksiniz
ve sabirli dostlar kapatın arka balkonlarınızı camekanla bir orman yapın kücük agaclarla o ormanlarda mutlu devler olun

Düzenleyen Bonsibet : 11-02-2008 saat 00:35 Neden: felesefesi deki luzumsuz e saygısızlıkdan degil yazı yazarken cok dikatsizimdir affedersiniz
Bonsibet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön