View Single Post
Eski 17-01-2008, 18:16   #100
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Ali H. ALI: Bonsai ve bitki tanıtımları
Limon : Ayın Sebzesi
Limon : Ayın Yemeği

Mucip Gürbüz: İç Mekan Bitkileri Üretim Teknikleri
Mucip Gürbüz: Evde Pratik Dondurulmuş Sebze

Her ay yazı hazırlamayı kabul edenler bu arkadaşlar...

kuru.ümit: Gezi yazıları

Ümit yazabilir diye listeye eklenebilir.

Fevziye : Şifalı bitkiler, otlar, reçeteler

Şifalı bitkiler konusu ise zor bir alan. Ancak üniversitede bu konuda eğitim almış biri tarafından yazılabilir. Fevziye öğretmen...

Özetle şu an ortada 4 arkadaş, 6 konu kategorisi var.
4 arkadaşın 2 tanesi, 2 konu hazırlayacak. Yani bir Allah etmesin bir hastalık falan olduğunda 4 yazı birden eksilecek. Eh Mucip Beyin alınganlıklarını da daha unutmadım

Diğer arkadaşlar ise dergi için birer yazı gönderdiler ya da yazma sözü verdiler. O yazılar da ancak bir sayıya yetecek kadar. Sonra ne olacak?

Dergi genel olarak, 13-14 yazı, ortalama 180-200 sayfa olarak hazırlanıyor. Bir sayılık yazı toplanması yetmiyor. Yedekli çalışmak gerekiyor. Güncel olan yazılar hariç (bu ay yapılan bir fuar yazısı, günceldir; ancak o ay yayınlanabilir) yine de elde, bir sonraki ayı çıkaracak yazı olması gerekir. Tabii bu tempo hep devam etmeli, her zaman elde bir sayılık stok bulunmalıdır.

Ayrıca her gelen yazı yayınlanacak diye bir kural yok. 2007'de dergide yayınlanan yazıların toplam sayısının dörtte biri kadarı, elenmiş yazıdır. Onun için olabildiği kadar kaliteli bir dergi okuma fırsatı buldunuz.

Bu bilgiler ışığında, henüz dergi çıkarılmaya karar verilir gibi görünmüyor.

Kaprissavarlığınız henüz etkili değil, biraz daha gayret

malina Çevrimdışı   Başa Dön