View Single Post
Eski 09-01-2008, 10:30   #20
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Alıntı:
Sadece 1 haftalık gecikme varken yazılmaması farkedilmediği anlamına gelmemeliydi.
Siteyi izleyenlerin sayısının yazanlardan çok olduğu biliniyor.
Bir yıl boyunca, hiç bir haftalık gecikme oldu mu?
Ağustos sayısı küçük bir sorun yaşıyordu... Aşağıdaki mesajda tek cümleyle yazılmıştı. Onu da halletmiştik.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Yürüyen köşkün hareketini izlemek güzel ama arka planda yaşadıklarımız çok komik

İlk yanlışı ben yaptım; köşk duruyor, ağaç kayıyordu. Hangi akla hizmet böyle yaptım bilmiyorum

Chew, ben düzeltirim dedi ama bu kez ev, iskele, öndeki çam ağacı dahil; grup olarak kayıyordu

Aslında daha önce, fotoğrafı katmanlara ayırmaya üşenmiştim. Derginin diğer sayfaları henüz yapılmamışken böyle ayrıntıyla uğraşmak lüks gibi gelmiş olmalı... Sözün kısası sonunda olması gerektiği gibi çalışmaya karar verdiğimde, otobüsün kalkmasına birkaç saat kalmıştı (Küçük bir tatil yaptım)

Çamı kaldırılıp, arkada oluşan boşluğa inşaat yapıldı. İskele uzatıldı. Böylece siz mantıklı hareket eden bir resme kavuşmuş oldunuz

Alıntı:
Önce dergi konusunu tartışalım
Olur, diğerlerini unutmasınlar da (Seni dışarda tutuyorum çünkü sen çalışanlar grubundasın)

Alıntı:
Bütün üyelerin ve dergi okuyucularının derginin çıkma koşullarını bilmesi mümkün değildi. Ben de derginin profesyonel çalışma ile çıkarıldığını düşünüyordum. Yazarların siteden olması bunu düşünmeye engel değil.
Şimdi öğrenmiş oldunuz işte Dergi tamamen amatör bir çalışmanın ürünüdür. Yapılan en küçük bir şeyin bile abartılarak anlatıldığı bir dünyada, bizim sessiz bir tarzımız var. Okuyucuların sadece dergiye yani sonuca bakmasını daha doğru bulmuştuk.

Alıntı:
Bu durumda yeniden dergiyi sürdürmek konusunda iyice tartışalım. Ben de okuyucu olarak sürmesini isterim ama derginin çıkması için içerik olarak destek veremem. Benim gibiler çoksa, profesyonel arkadaşlar ya da içerik desteği verebilecek düzeyde amatör arkadaşlar uygun değilse içerik sorunu nasıl aşılır? Kısaca sürdüremeyeceksek başlamayalım, derim.
Aynı fikirdeyim, bir yıl boyunca çıkması güzeldi. Bu güzelliğin ardından, yarım yamalak ve ne zaman yayından kalkacağı belli olmayan bir dergi hiç hoş olmaz.

Alıntı:
Derginin içerik renkliliği güzeldi...
Eğer mümkünse sağlanabildiği kadar içerik çeşitliliği olsun, belirlenen konular dosya olarak konsun.
Benimki bir öneriydi, ısrarım yok...

malina Çevrimdışı   Başa Dön