View Single Post
Eski 27-11-2007, 21:53   #20
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sevgili Arkadaşlar,gayemiz mayıs ayına, yani gelecek yaz sebzeleri ekim sezonuna kadar olayı kavramak,balkonumuza, terasımıza hangi sistem uygun acaba diyip karar vermek ve sistemimizi kurmak. Kurulacak sisteme karar verirken şartlarımızı eleştirmek, irdelemek, düşünerek karar vermek. Evde yalnız olabilir, çalışıyor olabiliriz ozaman otomatik bir sistemi kurmalıyız. Her gün evdeyizdir, bitkilerle uğraşmak bize hoşça vakit geçirtiyordur, o zaman ben kontrol ederim istediği kadar su veririm, azar azar sular drenaj suyunu toplamak ve yeniden sirküle etmeye gerek kalmaz, masraf va zahmetten kurtulurum diye düşünebilirsiniz. İşte bütün bunlara yardımcı olmak adına sizlere demolar hazırlıyorum, resimliyorum. Kısa bir zaman sonra şematik olarak verecegim zira fotoğraflarda detaylar çok net gözükmüyor. Ayrıca yaz aylarında çoğumuzun bir tatil programı olur, acaba ne kadarlık bir besin eriyiği tankı yeterli olur, şimdiden bunları düşünmeye başlıyalım. Kullanacağımız materyelleri temin edelim iyi olur diye düşünüyorum. Onun için açık seçik şematik izahlara ihtiyaç var, onları halletmeye çalışıyorum.

Bugün bir arkadaşımın bahçesinden iki kök bakla ile bir kaç kök marul fidesi aldım. Solmasınlar diye köklerini torfa gömdüm. Sistemi hazırlayınca resimleyeceğim.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön