View Single Post
Eski 14-11-2007, 16:26   #8
Atomkkarınca
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-11-2007
Mesajlarınızı bir süredir takip ediyordum. Şimdi aranızdayım. Bahçe ile amatörce uğraşıyorum ve bulabildiğimce kitaplardan bilgimi arttırıyorum. ****** sayın arkadaşımız Kudret Tezel gibi değil. Anladığım kadarıyla. Sayın Tezel'in Kimyayı çok iyi bildiği yazılarından, öğretici bir meziyete sahip olduğu da kişilere hitap edişinden anlaşılıyor. Belirttiğim gibi ben amatörce başladım bahçemde birşeyler yetiştiriyorum. Doğanın eli çok açık. Dolayısıyla hiç bakmasanız da size birşeyler veriyor.

Oysa toprak olmadan birşey alabilmek ilginç.
Benim Sayın Tezel'den ricam; mümkünse bana yol göstermesi ve demesi ki: X domatesi tohumunu X malzeme içerisine koy. Göndereceğim A karışımı X litre suya karıştır ve her gün 1/4 litre X malzemeye dök. X gün buna devam et sonra alacağın neticeye göre ben sana tekrar B karışımı göndereceğim ve artık sende topraksız tarıma adım atmış olacak ve pratik yaparkende teorik bilgi kazanacaksın çünkü karışımları gönderirken içeriğini de sana dökümlü olarak anlaşılır izahı ile vereceğim. Bence amatörler için bu yol daha iyi olmaz mı?

Atomkkarınca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön