View Single Post
Eski 20-10-2007, 22:08   #1
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Topraksız tarım besin eriyiklerinin hazırlanması

Sevgili Arkadaşlarım, geçen dört beş günlük zaman zarfında sizlere mesaj yazamadım.

Hem sizlerden gelecek soru ve mesajları bekledim, hemde deney setlerindeki bitkilerin biraz daha yol almasını istedim daha doğru bilgiler vermek adına.
Birkere şunu söyliyeyimki bitki büyütme lambası diye aldığım ve kodunu da bildirdiğim lambalar gerçekten iş görüyor gibi gözüküyor. Bitkilerdeki büyüme gayet güzel gidiyor şimdilik. 27 Kasım günü arkadaşımın bahçesinden aldığım marulların besin eriyiklerini değiştirdim. Daha önceki eriyik biraz fazla tuzlu geldi, ve ilk birkaç günde marullarda biraz bozulmalar gördüm, yeni hazırladığım eriyik gayet güzel, marullar canlandı. Fasülyeler bayağı boylandı.

Sizlere marullar için hazırladığım şu formülü vermek istiyorum. hem çok güzel bir deney olur hemde yaza, yani sebze ekim dönemine kadar geçecek zaman zarfımda bir tatbikat yapmış oluruz.

Daha öncede bahsettiğimiz gibi, hazırladığımız şişeleri nasıl kullanacağımızı, ve istediğimiz besin eriyiği formulüne nasıl ulaşacağımızı anlatmak istiyorum.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön