View Single Post
Eski 19-12-2007, 11:51   #18
bahçevan
-

Giriş Tarihi: 02-11-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Sizler de benzer problemler yaşıyor musunuz,bilemiyorum.Bahçıvanlar her zaman bitkileri sevmeyebiliyor sanırım.Dün yazlığa gittim.Belli aralarla gidip çiçeklerimi suluyorum.Eğer yağmur yağmışsa gidiş süremi uzatıyorum.Dün gittiğimde saksıdaki begonvilim kurumak üzereydi.Japon gülüm ve melisam başta olmak üzere,bir çok çiçeğim de kurumuştu.Sitenin bahçıvanı çiçekleri sulamaz,sadece çimleri biçer.Benim çiçeklerim de çimin kenarındaydı.Sanırım rahatsız oldu çiçeklerden ve hepsini balkonun altına taşımış,tabii zavallı çiçeklerime ne çiğ ne de yağmur ulaşamamış.Clematislerim de dibinden kesilmek suretiyle budanmış.Ve evet, çimler biçilmiş.Keşke diyorum hiç biçmeseydi çimleri.....
*** abk.begonvil güneye bakan yere diklmesi gerekiyor sıcaklık isteği fazla olan ve rüzgara karşı hassas bir sarmaşık türüdür.Japon gülü rüzgara karşı hassas bir türdür.Melisa kışın yaprağını döker.derin budamayla bir sonraki bahara daha iyi koşullarda gelişimini sürdürür.Çim sulanıp biçildikçe güzeldir.Bu aylarda organik gübre atarsanız güzel olur.Bizim mesleğin dezavantajlı tarafı her çime ot gözüle ağaca odun gözüyle bakıldığında bende yaparım diye piyasaya çıkan kişler yüzünden kaliteyi yakalayamıyoruz.

bahçevan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön