View Single Post
Eski 15-12-2007, 11:33   #51
eskimo
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Alıntı:
Maden Araştırmacılığı Tamamen Devlet Kontrolündedir
Artun basında çıkan haberlere cevap verdi...
............
Son zamanlarda basında yer alan haberlere de değinen Artun, haklarında çıkan yazıların gerçeklikten uzak, art niyetli ve hiç bir bilimsel veriye dayanmadığını söyledi. Artun ayrıca‘siyanürlü altın aramacılığı’ ibaresinin tamamen provokatif olduğunu ve yaptıkları çalışmalar dahilinde hiçbir kimyasal madde kullanılmadığının altını çizdi. “Sondaj çalışmalarının amacı yeraltındaki kaya birimlerinden örnek almaktır. Bu işlem esnasında çatlaklardan sondaj suyunun kaçmasını önlemek veya oluşan ısının düşürülmesi için tamamen doğal bir malzeme olan bentonit kullanılmaktadır. Kimyasal madde kullandığımızla ilgili haberler kesinlikle gerçek dışıdır. Bu bağlamda halka yanlış bilgi aktarılması da gazetecilik etiği ile bağdaşmamaktadır.’
http://www.gazetecan.com/?p=442
Bayram Altun'un basın açıklamalarından biri..
Bir de Hilmi Güler'in ''bir bardak genişliğinde alana sondaj yapıyorlar'' demesi ve bunun yanlış anlaşıldığını açıklamak üzere bir kaç açıklaması daha var...

Sonra açıklamalarında görüldüğü gibi doğaya hiç bir kimyasal zarar vermediklerini araştırma aşamasında olduklarını anlatıp durmuş ama daha sonrasında siyanürle altın arama çalışmaları konusunda basına pek bir bilgi verilmemiş size gönderilen bilgilerde ise bu konu hakkında bilgi verilmiş, siyanürün bahsedildiği gibi zaralı olamadığını bilimsel olarak açıklanmış...

Anlıyoruz ki! ''arama çalışmalarında çevreye zarar vermiyoruz'' diyen şirket(ler);
Altın çıkarma aşamasında da çevreye zarar vermediklerini iknaya çalışacak...

Bir çok bilim adamına göre,yargıya göre,köylüye göre,zeytinciye göre,bana göre zarar veriyorlar ve verecekler...
İster ön yargılı,ister ideolojik,ister bilgisiz deyin...

Ama artık pek umrumda değil
Balığın kokusu başından kuyruğuna indi.(hatta çürüdü)
Ben bıktım, sıkıldım.

Öleceğini bilerek yaşayıp,ölümlü torunlarına bir kaç kuruş daha bırakmak adına dünyayı da öldürmeye çalışan, bir canlı türü olarak dünyaya gelmekten hiç memnun değilim...

Hepimiz insanız

Gün olur, alır başımı giderim,
Denizden yeni çıkmış ağların kokusunda.
Şu ada senin, bu ada benim,
Yelkovan kuşlarının peşi sıra.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön