View Single Post
Eski 05-12-2007, 23:03   #10
dost.bahcivan
Ağaç Dostu

dost.bahcivan's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guler Mesajı Göster
Arkadaşlar, deliliğim son safhada. Biliyorsunuz çimlerimle başım büyük dertte. Ama bu arada o bozuk sararmış çimlerin arasında yemyeşil çıkmış su otları yokmu beni kahrediyor. Geniş yapraklı bitkileri öldüren ot ilacı ona tesir etmiyormuş. Elle tek tek toplamak gerekirmiş. Deliye postaki saydırmak misali hani. 1000 metrekare alanda tek tek ot topla. O kadar da inatçı otlar ki kendisi geliyor kökü toprakta kalıyor. Hele şimdi tohuma da geçmişler. Vay anam vay. Eşime dedim ki ben şimdi büyük bir bardak içine roundoplu (ot ilacı) su hazırlıyacağım ve bu otların yapraklarını tek tek bu ilaçlı suya batıracağım. Ancak o şekilde köklerine tesir eder ve kururlar. Bana bir bakışı vardı görmeliydiniz, gözleri faltaşı gibi açılmış, hayretle, şaşkınlıkla bakıyordu. Kahkahayı bastım, ciddi olduğuma inanmadı birtürlü. Ne dersiniz, yoksa ben hakikaten mi üşütüyorum, bu çimler beni delirtti mi?
Sn. Güler Hn. Çimlerin içinde bulunan Suotları "Kannaş" basit bir şekilde yok edilir: Bu memsimde çimleri Sıfır ayarda biçiniz. Havalandırma makinası ile havalandırınız. Mantar ilaçları ile ilaçladıktan sonra; 20,20,0 Gübre ile besleyiniz.

dost.bahcivan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön