View Single Post
Eski 30-11-2007, 03:41   #1
menekşemehtap
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
Köpekler ve problemleri

Arkadaşlar gözüme uyku girmiyor köpeğime bir şey olacak diye.Şuan saat 04:20 bugün akşam yürüyüşüne çıkmaya hazırlandığımız sırada boxser cinsi erkek köpeğim birden elimden kaçtı.Yan tarafta koyun sürülerinin başında olan kangalın yanına gitti.Önce koklaştılar daha sonra hırlamalar derken o feci dakikalar kavga etmeye başladılar.Kangal çok güçlü bir hayvandır göğüs darbesiyle kurdun belini kırabilecek bir güce sahiptir.Ama boyundan tutulduğu anda işi biter.Bunun içinde genelde kangallara çivili tasma takarlar bizim kangalda da mevcuttu ama bizim reis tasması olmadan kavgaya tutuşmuştu.O dakikalar geçmek bilmedi mahalleli seferber oldular ayırmak için sonunda ayrıldılar.Reis kafasını önüne eğerek yanıma geldi hiç bir komutuma uymadığı için ona kızamadım bile sevecektim elimi boynunun altına bir attım elim kan revan içinde kaldı.Şaşırdım korktum telaşlandım üzüldüm ağladım bir kaç saniyede neler yaşadım bilemezsiniz.Hemen eve gelip ılık suyla heryerini yıkadım.Veterinerini aradım şehir dışında olduğunu reisi görmeden yaralarını tarif etsem bile yardım edemeyeceğini söyledi.Heryerini yıkayıp kuruladım daha sonra onu minderine yatırarak yaralarını kontrol ettim.2 kulağının arka bölümlerinden yaralar almış bazıları ciddi yaralar.Ama en önemlisi sanırım kangalın boğazındaki çivili tasma reisin anlına 2,3 cm derin kesik izi bırakmış.Kanı durdurdum.Daha sonra gözünü açamadığını fark ettim boxserlar alttan bir bokser edasıyla saldırılar sanırım boğuşma sırasında reis saldırıken gözüne tasması batmış kangalın gözünü açamıyor iki gözüde kıpkırmızı.Onun için evde teramicin vardı temizlediğim yaraların üzerine ondan sürdüm.Gözü içinde yine reisin çapakları için solisyon vardı onunla pansuman ettim.Sıksık gidip çapakları temizliyorum.Mİnderinde öylece yatıyor çok üzgün oda bende.Bu mesajımı site yönetimi siler mi bilemiyorum ama ben sizlerle paylaşmak istedim paylaşıp hafiflemek üzüntümü birazda olsa azaltmak istedim.Çünkü üzüntümü reisten başka paylaşabileceğim hiç kimsem yoktu.
Köpeğimin bir kaç resmi güzel günlerden.

Eklenen Resimler

menekşemehtap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön