View Single Post
Eski 15-11-2007, 21:28   #47
ali mufit
ester

Giriş Tarihi: 08-11-2007
akşam sefası hakkında

akşam sefası ile ilgim bu anlattığım olaydan sonra uzun bir süre azaldı daha sonra yağlı tohumlardan bio yakıt elde etmeye yönelik çalışmalara yöneldiğim sıralarda yaşam öyküsü beni yine enterese etmeye başladı . kısa sürede büyümesi bu süreç içinda yetişmesinde özel bir özez istememesi ve doga koşullarına kahramanca göğüs germesi beni bu bitki üzerindearaştırma yapmaya yöneltti . ben aslında makina y.mühendisiyim ama özel ilgi alanları arasında bitkilerin enerji ilişkilerini incelemek ve onlardan optimum şartlarda biomas ortamı olarak yararlanarak bıogaz eldesinde kullanılacak ucuz yetişmesi ve hasadı kolay bir materyel olarak favorilerim arasına girdi sizlerede yapılışını kısaca anlatayım yapraklarını ve dallarını bir 5 litrelik pet şişeye doldurun şayet bahçenizde çimleriniz biçilmiş ise evin hanımının sebzelerinden arta kalan kabulları mevsimik yeşilliklerin yenmeyen kısımlarını pet şi
şeye atın içerisine biraz bozulmuş yemek artıgı ve bir miktar su ilave edin oluşacak metan ve karondioksiti yani yüzde65 metan yüzde 35 karbondioksit olan karışımı bir serum hortum aparatı ile techiz ederek 15 gün sonra pet şisenin şişmesi ile oluştuğu belirlenen gazı yakabilirsiniz bu işler ile ilgili bakınız www.topsaving.com

ali mufit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön