View Single Post
Eski 15-11-2007, 09:47   #30
celalsungur
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi raddle Mesajı Göster
Yenibosna Koçtaş ta var.Pazartesi günü aldım ve hazırlayamadım hatta. 26 numaralı mesajdakinin yeşil renkte olanı.4.39 YTL.Paket içeriği 5 gr. bu da 1 lt yumuşak su içinde hazırlanıyormuş.İsteyen olursa yarın akşam gideceğim Koçtaş a.Alıp gönderebilirim.
Bende Kartal koçtaş'tan aldım. açıklamasını aşağıya yazıyorum. 3lü 7 şer gramlık paketi 7,5 ytl'ye aldım yanılmıyorsam. 1 litre suya 7 gram katılıyormuş.
''Jel Haline Getirilir: 1 litre su ile dolu bir kabın içine 1 poşet (7gr.) STOCKOSORB dökülür, ilk 15 dakika 1-2 kez karıştırılır. 1 saat içerisinde tanecikler suyu tamamen emerek jel kıvamına gelir.
Jel olarak toprağa karıştırılır; Saksılarda her 1 litrelik jel, 30-40 cm çapındaki saksının toprağına bitki köklerini saracak şekilde karıştırılır, saksının dip kısmına da bol miktarda jel konur.
Ağaç Çalı-Çiçek Dikimi; Jel, bitkinin dikim çukuru içerisine köklerin etrafına ve çukurun dibine dökülerek kapatılır.
Tohum Ekimi; 1 m2 için bir paket (21 gr.) Stockosorb 3 litre suyla jel haline getirilir. 10-15 cm. derinliğe karıştırılır, üzeri toprakla örtülerek uygun derinlikte ekim ya da dikim yapılır.''

Eklenen Resimler

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön