View Single Post
Eski 13-11-2007, 09:31   #15
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Sayın hocam, ben iki senede bir bahçeye hayvan gübresi getirtiyorum 3-4 römork. Köylüler hernekadar yanık gübre de deseler ben onlara bolca kireç ve biraz da dere mili karıştırıp kalın bir naylon ile iyice kapatıyorum. Bütün kış bekliyor,baharda açtığımda hiç otlanmamış halde buluyorum.(evvelce bahçede açık olarak bekleyen gübrenin tamamen otlarla kaplı olduğunu görürdüm) Biraz açık olarak havalandırdıktan sonra eleterek, elenmiş kısmını kendimce hazırladığım depoya alıyor, elek üstünüde kalan kalın gübreleri de sonbaharda sebze ekeceğimiz ve sürülecek alana yaydırıyorum. Yayılan gübre yağmur ve kardan sonra İlkbaharda çok güzel toprak oluşturuyor. Depoda bulunan elenmişler de benim çiçeklerime ve ağaç altlarına 2 sene idare ediyor.
Tavuk gübresini Manyas'a giderken Bandırma-Susurluk yolu üzerinde sağa verdiği Manyas dönüşü Aksakaldan sonra bol miktarda var. Unakıtan firmasının AB tavuk ve pastorıze süt fabrikalarının bütün artıkları sağlı sollu bütün tarlalara açık açık yayılmış durumda. Uzun bir zaman arabanızı tek elle kullanırsınız zira tek elinizle burnunuzu kapatmanız gerekir.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön