View Single Post
Eski 08-11-2007, 08:35   #11
Hakan KINACI
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Sn.Elfogi ve Sn.Sebahattin bey,
İltifatlarınız için teşekkür ederim.
Sebahattin bey, inanın bu akvaryum o kadar küçük ki içerisindeki taşlar bile büyük kayalık gibi hele ki o kadar aramama ragmen daha küçüğünü bulamadığım kütük bile devasa ağaç kökü gibi duruyor akvaryumda.
Aslında bu akvaryumu iş yerime kuracaktım ancak, akvaryum eve gittiğinde el konuldu ve eve kurulmak zorunda kaldı
Ben de pek ilgilendiğimi söyleyemem açıkçası sadece su eksildiçe su tamamlıyorum.
Bu akvaryumda aslında her 15 günde veya ay da bir dip çekimi gerekir ama bu kadar küçük bir akvaryumda dip çektiğinizde karidesleri de çekme riskiniz var ve/veya karisdesleri strese sokup akvaryumdan atlamalarına sebep olabilir.
Su değerlerini konrol etmek gerekir ki ben bunu bile yapamıyorum bazen ama bitkilerimin durumuna bakıyorum eğer sararma veya mutsuzluk görürsem o zaman su değerlerine bakıp bitkileirme tablet gübre veya sıvı gübre veriyorum.
Sadece bu sene yazın aşırı sıcaklardan çok sıkıntı çektim, çünki sıcaklardan dolayı su ısısı yaklaşık 34 derecelere kadar çıktı içerisinde bir adet karides, bir adet elme salyangozum ve bir adet de kardinal neonum sağ kalabildi bitkileri sıcağı absorbe edebildi.

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön