View Single Post
Eski 30-10-2007, 11:30   #57
Dev Sekoya
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2005
Fidanlıkdan bir bonsai için fidan alırken 3 adet fidanıda doğaya dikmek için aldığımı bilmeden beni suçladınız.
Bonsaisan.... bir fidanı bonsai için alıyorsun.. üçünüde doğaya dikmek için alıyorsun.. niye.. bire üç mü bu işin karşılığı.. vicdanlar böyle mi rahatlatılıyor..

M.Gürbüz arkadaş
Ne senden ne de kimseden özür dileyecek değilim..
Çünkü kimseye bir hakaretim kötü sözüm yok.. Ben kendi düşüncemi belirttim..
Kızılderilerilerin bir sözü vardır. Bir başkasını eleştirmeden önce onun ayakkabıları ile biraz yürü der.. Bunu herkese karşı uygularım.. Ama size uygulanmıyor...
Gelelim akvaryum işine.. Balığı resiflerden yakalayıp, yarıma bir metre bir akvaryumun içine koyuyorlar. Balık kendi gelişimini durduruyor.. Orada daha büyürse ölecek. Cüce bücür kalmayı seçiyor hayvan.. kimin için aman beni seyreden insanların gözünü okşayayım onların stresslerini alayım diye kendi acı çekiyor..
Bir başka canlı balık.. Bir başka canlı bonsai olmasına karar verdiğiniz ağaç..

BUDAMA İSE TAMAMEN FARKLI BİR OLAY BUNU SİZ DE BİLİYORSUNUZ..BONSAİ İLE BUDAMANIN YAKINDAN UZAKTAN ALAKASI YOK..

birini vazgeçirdim ya bu da bana yeter. bir ağacı cüce olmaktan kurtardım ya..
belki benim uslubumu yanlış fikrimi haklı bulanlar çıkabilir..

Beyler hala fikrim değişmedi.. Bonsai işinin doğaya saygısı yok.. Ağaca acı veriyorsunuz
Üç tane de doğaya dikmek için de alsanız.. Sabah aksam ormanda ağaçta sulasanız benim fikrim değişmez.. Kendi görsel zevkiniz için.............................................. .................................................. .................................................. .................................................. ......................................
bitti..

Düzenleyen Dev Sekoya : 30-10-2007 saat 11:32 Neden: ekleme
Dev Sekoya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön