View Single Post
Eski 26-10-2007, 20:05   #56
bonsaisan
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Sayın Dev sekoya

Benim üslubum ve size davranış tarzım değişmez.

Sizin psikolojinizide ben değerlendiremem.Çünkü Bu konuya dair bir eğitimim yok.
Ama kendi öfekeniz bazı noktaları görmenizi engelediği kesin.Çünkü "bir başka sorununuz varsa konuşalım gibi bir "söylemi siizn psikolojik durmunuzu irdelemek için değil site içinde beyenmediğiniz **** sizi rahatsız eden bir durm konusunda sorumuşdum.Size karşı hatam bu konuyu detaylı olarak yazmadığımdan dolayıdır.

Sizin bana yaptığınız şey ise doğada gezerken ağaçlara bakıp onları saksıda nasıl duru gibi bir kelime kullanarak bana ayaycı bir üslub ile yaklaşmanız beni nitelendirmenizdir.

Benim size karşı yaklaşımımın aksine siz bana şiddetle yaklaşmaktasınız.
Lakin
Alıntı:
Bonsaisan arkadaş ..
"San" eki uzak doğu felsefesinde aynı zamanda bir saygınlığı da içerir. Bu felsefe doğaya saygı ile bütünleşir. Ben kişisel olarak sizin yaptığınız bu cüceleştirme işleminde doğaya bir saygı görmüyorum. Ha siz biz doğaya saygılıyız diye iddia edebilir kendinizi savunabilirsiniz. Ama normal ağaçlar yeryüzünde kalana kadar sizin yaptığınız işi ben doğayı korumak olarak görmeyeceğim..
Yukarıda yazmışsınız."San" saygınlık ifadesi ve "bey" anlamına gelir.Bu sanatın kurallarını koyanlar japonlardır.

Benim size karşı yitirmiyeçeğim saygı öncelikle insan ve insana karşı gösterdiğim saygıdır.

Doğaya karşı bir saygısızlığım var ise doğada yaşıyan bir varlık olan bir insan olrak bunun gerekli cezasını doğa vereçekdir. Çünkü doğaya ait olmayan ve doğanın dengesini bozan insanın kendisidir.

Fakat kişisel olarak beni doğaya saygısız bir şekilde davrandımı belirterek benim şahsıma bir suçlama yapmakdasınız.

Fakat size bonsai öyküsünü anlatmama lakin siz onu anlamaış iseniz ben her yıl tohumlar ekip onları doğaya diktiğimi yanğın çıkmasın diye kuru otları temizlediğimi
Hasar almış ağaçları budayarak gençleştirdiğimi.Fidanlıkdan bir bonsai için fidan alırken 3 adet fidanıda doğaya dikmek için aldığımı bilmeden beni suçladınız.

Bu doğaya karşı yaptığım cabaları size söylemek **** duyurmak istemezdim.Ama beni bunları söylemem gerektiği konusunda tetikliyen siz oldunuz ve bu yaptıklarım beni ilgilendirirdi aslında bir de eski yazılrarıma bakın özeliklede doğadan yamadori toplama konusunda ki yazılarımı bulun bakın orada neler yazmışım inceleyin.Sonrada lütfen gelin de beni doğaya karşı suçlayın.

Ben sizi bu konuya değindiğiniz için teşekkür eder iken siz uslubunuzu daha da sertleştirdiniz.

Ama ben ne insana nede doğaya bir saygısızlık yaptığımı sanmıyorum.

Saygılar diliyorum.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön