View Single Post
Eski 19-10-2007, 21:44   #6
massai
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2007
Konu ve fotograflar

Tekrar selamlar,
şimdiye kadar iki yazıyla ( biri cevap mahiyetinde ) katılmış olmama rağmen bilemiyorum yeni üye olduğumu yazmaya gerek var mı... Ama ben yine yazıyım böylelikle yapacağım (ki bu kesinlikle istemeden olur) hatalara bir nevi sığınacak gerekçem olsun eeee acemiliği kullanmakta fayda var
Evet... ben iki konuya değinicem yazılarımdan tanışma merasimli olanında değinmiştim doğayla çok iç içe oldum çocukluğumdan beri. Bu da doğadaki canli türlerine (cansız ve sonradan cansızlaştırılmış türler de dahil dir) inanılmaz sevgi ve saygı duymamı sağlamıştır.
ama belki bendeki eksikliktir belkide burada söylenilen birsürü türü anlamıyorum, öyleki çok iyi bildiğim halde söylenilen bir ağacı veya bitkiyi diyellim buradaki isimleriyle tanıyamıyorum ama gördüğümde aa bu bizim akasyaa, allah allah bildiğim meşe **** ladin miş diyorum ben şöyle bir fikir geldi aklıma en azından ben öyle yapmayı düşünüyorum.. (lütfen bu konuda olumlu veya olumsuz yorumlarınızı almak isterim) yazılarımda değineceğim herhangi bir bitkinin yazıda geçen adına bir linik atıp (örn: meşe ) o bitkinin kendi çektiğim veya herhangi bir yerden bulduğum resmini ve halk arasında kullanılan ismini eklemeyi düşünüyorum. Bu bize o bitki yi tanımamızı bildiğimiz bir bitkiy se bilimsel adı ve özelliklerini öğrenmemizi sağlıcaktır.Ayrıca öyle sanıyorum ki herhangi bir konuda yazıcak arkadaşımı biraz daha eğlenceli ve araştırmacı bir uğraş iiçersine sürüklicektir ve yazılarımız da daha anlamlı ve kalıcı izli olacaktır. benim düşüncem tabii abuk kaçtıysa özür...
Diğer bir konu da çekilen fotoğraflar genelde uzaktan ve panoramik nitelikte olamakta (genelde) ama bunlara birde ağacın tüm özelliklerini yansıtıcak (yaprak şekli dalları vs.) görüntüler eklense veya bu perspektif le çekilse daha iyi olmaz mı...
saygı ve sevgiyle kalın......

massai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön