View Single Post
Eski 16-10-2007, 16:13   #27
ricardozonta
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2006
zor bir karar vermem gerekiyor

resimdeki canlıyla 1 sene önce tanıştığımızda yine bu forumdan arkadaşların tavsiyesiyle çiçekleri dursban4 ile evi de K-othrine sc 50 ile ilaçlamış ve kendileriyle taaaa ki bayram dönüşü bir çiceğin yanında ölü olarak karşılaşıncaya kadar bir münasebetimiz olmamıştı.Ev genel olarak bu canlının seveceği karanlık ve nemli ortamın aksine aydınlık ve kuru fakat sitede kullanılmayan zemin katlar(henüz daire formuna sokulmamış) tam bunların seveceği karanlık ve neme sahip yerler zaten daha önce dairenin dışında bunların bir kaç türüne rastlamıştım.Kapı pencerelerin sineklikle örtülü olması ve bunların girebilecekleri yerlerin daha önce den kapatılması aklıma şu soruyu getiriyor acaba bu böcek evde beslediğim çiceklerden mi geliyor?Evde 6 aylık bebeğimizin bulunması beni biraz daha temkinli davranmaya itiyor.Her biri 6-7 yaşında olan bu çiçeklerden vazgeçmek ve çocuğumun yeşilin ne olduğunu çiçeğin ne olduğunu bilmeden büyümek zorunda kalmasını hiç istemiyorum.

Böceklerin saksıda yaşama **** üreme ihtimali bana küçük bir olasılık gibi geliyor ama bazen dış mekan çiçeklerinin toprağını değiştirirken çok küçük ,çok ayaklı sanki bu böceğin miniğine benzettiğim canlılara rastlıyorum.Böyle bir durumla karşılaşmış çiçeksever dostlarım var mı?
Çiçekleri ve evi tekrar ilaçlayıp bunlarla yaşamaya devam mı etmeliyim?
**** geçici olarak bu güzelliklerden minik kuzumuz büyüyene kadar vaz mı geçmeliyim?

teşekür ediyorum.

ricardozonta Çevrimdışı   Başa Dön