View Single Post
Eski 12-09-2023, 16:13   #899
almuud
Ağaçsever
 
Giriş Tarihi: 13-05-2023
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 92
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcesusu Mesajı Göster
Online satış sitesinden "Sinek Kapan Venüs Çiçeği Hazır Toprak Karışımı Torf Etobur Bitki" adlı toprak karışımını satın aldım. Kurallara aykırı değilse linkini verebilirim. Aşağıda aldığım toprağın poşetteki halinin resmini ekledim. Şimdi sormak istediğim şu: Saksının üst kısmına Etobur Bitkim Long Fiber Sphagnum Moss Turba Yosunu eklersem faydasını görür müyüm, yoksa sadece bu toprak yeterli mi?

Ayrıca suyu kaynatmadım. Daha önce kaynatmanın gerektiğini bilmiyordum, bundan sonra suyu kaynatarak odada dinlendirip öyle veririm.

Bitkinin yapraklarında kararmalar oluyor, çeneler biraz büyüdükten sonra yapraklar büyümeyi bırakıp sararmaya başlıyor. 2-3 aydır olgunlaşmış bir çene göremedim. Bu sorunlar, bu yılın aşırı sıcak hava koşullarından mı kaynaklanıyor, yoksa bu siyah noktalar bir hastalık belirtisi mi, bilemiyorum. Bitkimin durumu beni üzüyor
Bu forumun 782. mesajından 799. mesajına kadar okursanız sizinle aynı dertten muzdarip bir kişiye verilen tavsiyeleri göreceksiniz. Deneyip bizi haberdar edin.

almuud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön