View Single Post
Eski 12-09-2023, 13:09   #898
bahcesusu
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2023
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almuud Mesajı Göster
Kullandığınız torf nedir? Etobur bitkilere özel toprak kullanıyorsunuz değil mi? Klima suyunuzu kullanmadan önce kaynattınız mı? Kararmalar ilerliyor mu?
Online satış sitesinden "Sinek Kapan Venüs Çiçeği Hazır Toprak Karışımı Torf Etobur Bitki" adlı toprak karışımını satın aldım. Kurallara aykırı değilse linkini verebilirim. Aşağıda aldığım toprağın poşetteki halinin resmini ekledim. Şimdi sormak istediğim şu: Saksının üst kısmına Etobur Bitkim Long Fiber Sphagnum Moss Turba Yosunu eklersem faydasını görür müyüm, yoksa sadece bu toprak yeterli mi?

Ayrıca suyu kaynatmadım. Daha önce kaynatmanın gerektiğini bilmiyordum, bundan sonra suyu kaynatarak odada dinlendirip öyle veririm.

Bitkinin yapraklarında kararmalar oluyor, çeneler biraz büyüdükten sonra yapraklar büyümeyi bırakıp sararmaya başlıyor. 2-3 aydır olgunlaşmış bir çene göremedim. Bu sorunlar, bu yılın aşırı sıcak hava koşullarından mı kaynaklanıyor, yoksa bu siyah noktalar bir hastalık belirtisi mi, bilemiyorum. Bitkimin durumu beni üzüyor

Eklenen Resimler

bahcesusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön