View Single Post
Eski 15-03-2023, 19:52   #5
musa_ekrem
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Bahçeniz hayırlı olsun.

Dün gece iki tane video izledim deprem bölgesinde 1500 m. irtifada iki ayrı köyde meydana gelen yıkıma ait. Dağın en tepesi ama evler yerle bir olmuş neredeyse. Yıkılan köyün bir tanesinde yıkıma kaya düşmeleri sebep vermiş ama diğerinde sebep maalesef sadece sallantı. Memleketimiz ne yazıkki riskli siz de büyük ihtimal Paşa yaylası tarafındasınız yani Ege bölgesindesiniz önce emniyet deyin mutlaka. Beton perdelemelerden kaçınmayın her aşamada tek hedef sağlamlık olsun diğerleri arkadan gelsin.

Kolay gelsin diyorum.

Teşekkür ederim. Benim aklımda taşlarla bir metre kadar yükseklikte bir su basmanı ördürmek, üzerine tesviye betonu attıktan sonra profil ayaklar üzerinde yükselen bir sandviç panel çatı yapmak ve profil ayakları belirli yerlerden birbirine bağladıktan sonra bu imalat duvar içerisinde kalacak şekilde gazbeton veya bims ördürmek. Tabi bunun plan proje aşamasında kabul edilip edilmeyeceğine bakmak lazım. Şuan evrakları hazırladım. Belediye ruhsat için il tarımdan görüş alacakmış. Gelen cevaptan sonra işimiz netleşecek.

musa_ekrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön