View Single Post
Eski 14-03-2023, 20:34   #1
musa_ekrem
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2013
Bağ evi yapımı

Merhaba,
Aydın'da 1400 rakımdaki 12000m2 tarlama 75 m2 civarı tek katlı yığma bir yapı yapmayı düşünüyorum. Burası ilerde bir ceviz bahçesi olacak. Hem bahçede çalışırken barınma hemde yazları sıcaktan kaçmak için bir yazlık gibi kullanılacak. Lihkab vb başvurularını tamamladım. Belediyeye dilekçe vereceğim. Belediye il tarımdan onay geldiğinde ruhsatlandırma aşamalarına geçecek. Belediyelerde hazır tip projeler var. İl tarımın izin verdiği metrajda onlardan bir tanesini alarak projeye başlamak istiyorum.

-Bu tür tip projeleri aldıktan sonra yine de mimar, mühendis vb kişilerle anlaşma yapmak gerekiyor mu? Müteahitlik belgesi almalı mıyım?

-Forumda konuşulduğu için sormak istiyorum. Taş örgü subasmanın üzerine atacağım betonun altına yüksek dayanımlı xps köpükleri koyup su basmanın dış yüzlerine hizalanacak şekilde mi altyalıtımı yapmalıyım, yoksa gazbetonu ördükten sonra şap denen aşamada mı bu işlemi uygulamalıyım?

Tecrübe ve işin bürokrasi kısmında vereceğiniz ayrıntılı bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

musa_ekrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön