View Single Post
Eski 25-11-2022, 12:10   #485
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mahon67 Mesajı Göster
Bence tam tersi, Yurtdışı tohum gönderen sitelerin çoğu artık yurtdşı tohum göndermiyor; Türkiye gibi birçok ülkenin de gümrüğünde takılmalar olduğundan daha önce yurtdışı gönderim yapanlar artık göndermiyor. Sanırım birkaç yıla yurtdışı tohum işi tamamen imkansızlaşacak
Bazı tohum siteleri artık tohumları kendi isteğinizle satın aldığınızın onayını alıp öyle gönderiyor.Başına bişey gelirse sorumluluk kabul etmiyor.Gümrükte büyük paketler takılıyor mesela rareseeds gibi kocaman paketle gönderenler ,ama mektup zarfı içinde gönderilenler mebla çok fazla değilse yakalanmıyor birde büyük tohumlara elveda diyebiliriz çünkü işi bilen bazı siteler büyük tohumları paket içine koymuyor yerine başka bir tohum koyup geçiyorlar farkedilme riski daha yüksek olduğu için.İşte ben bu gümrük durumlarını, küçük mektup zarfı ile gönderebilirseniz gümrükten geçme şansı yükselir gibilerinden istediğim şekilde gönderebilirmisiniz yazdım rareseedsten bir kadına,kadın adeta şok oldu asla böyle bir şey yapmayacaklarını,hiçbir şeklde tohumları kamufle etmeyeceklerini eğer gümrükte yakalanırsa para iadesi yapabileceklerini söyledi.Bu sitenin iyi tohumları olsada bu olaydan sonra benim için bitti zaten kendi kurallarını dikte etmekten başka birşey bilmiyorlar ve adına destek demişler.
Ancak beni asıl yıldıran ptt oldu,takipli postayla gelen posta nasıl oluyorsa Türkiye'ye gelince paket bir türlü takip edilmiyor barkod hatası gibi bir hata veriyor,telefona kimse bakmıyor gümrükte ilginç bir kurum.Amerika'da da usps için aynı şeyleri söylüyorlar hatta usps ile gönderildiği için sorumluluk kabul etmiyor bazı siteler.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön