View Single Post
Eski 15-10-2007, 14:58   #40
İlkin
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Bayramda Ankara'da Bauhause'u görme fırsatım oldu; sırf kaktüsleri göreyim, bende olmayan tür varsa alayım dedim. Baya bir kaktüs vardı ama çoğu aynı türdü bir ara aldıklarımın resimlerini çekip yollayacağım ama asıl sinirlendiğim konu silikonla **** kocaman çubuklarla bitkilere nasıl zarar verdiklerine şaştım kaldım. Çok canım sıkıldı, evde kaktüslerden yan keski ile sahte çiçekleri temizlerken nasıl üzüldüm anlatamam. Resmen 2-2,5 cm kaktüsün içine çubukları sokmuşlar. Dikenli kaktüslerin bazılarından da silikonları temizlerken dikenleri koptu Silikonları öyle bir sıkmışlar ki tam dikenlerin açılıp kaktüsün büyüme yerini engelleyecek şekilde ayarlanmış sanki. Buna bir dur deseler iyi olacak gerçekten. Orada insanlar kaktüs alırken izledim biraz, sahte çiçekleri gerçek çiçek sanıyorlar aaa ne güzel çiçek açmış diyorlardı. Tabii hepsini durdurdum anlattım ne olduğunu. Üzüldüler.

İnsanlar bu sahte çiçekleri gerçek zannediyor. Ne büyük bir kandırmaca ve hayal kırıklığı. Bunu alan bir kere kanar bu işi anladığı zaman. Bu tür hilelere başvuracaklarına kaktüslerin ne güzel çiçek açtığını anlatacak yöntemler bulsalar keşke. İnsanlar kaktüs yetiştiriciliğine daha bir sıcak yaklaşır bence...

Düzenleyen İlkin : 15-10-2007 saat 15:59
İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön