View Single Post
Eski 16-08-2022, 16:15   #246
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
[quote=Sib;1617170]
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü Mesajı Göster

Sevgili Doku_Kültürcü,
Ev benim değil ve taşınırsan araucaria'mı burada bırakmak istemem. Saksısıyla çıkarsam dışarı ve sadece sabah güneşi alan, nispeten rüzgardan korunaklı, ağaç altı, ortancamın yanına mı koysam yoksa daha çok güneş alan bir yere mi koysam sizce?
Yavaş yavaş bitkimi kaybediyorum ve çok üzülüyorum. Neyi hatalı yaptığımı bulamıyorum. Çok fazla deneme yapmaya da cesaret edemiyorum. Yer değişikliğinden çok hoşlanmadığını da biliyorum. Ankara'dayken tül arkasından çok kısa süreli sabah güneşi alıyordu ve çok da mutluydu senelerce. Bodrum hiç yaramadı bitkime. Koyduğum yer güneş almıyor. Aslında evim hiç güneş almıyor. Dışarıda yaşamayı becerebilir mi salon camım bilemedim
Direk güneş bu sefer dikenlerinin kahverengileşip, kurumasına da sebep olabilir.

İlk yazdığımda ana dallardan biri ölmek üzereydi ve onu ölünce kestim. Mumla kapattım yarayı.
Fotoğrafta görünen açık yeşiller sarıya dönüp dökülüyor. Zaten dökülmüş olanlar da saksıda görülüyor
Bitkim zaten asimetrik de oldu. sayfada bakıyorum ne kadar güzel salon çamları var.
Ahh bir kurtarabilsem...
Sevgiler
Saksıyı güneş alan bir yere yerleştirin, sulamayı ihmal etmeyin.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön