Konu: malbman
View Single Post
Eski 30-11-2021, 13:21   #3
malbman
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Charentais Kavun

Charentais Kavun

Ne yazık ki bu kavun da dahil olmak üzere kendi çektiğim bazı fotoğrafları bulamıyorum. Yanlışlıkla telefonumdan silmiş olmalıyım. O nedenle meyvenin fotoğrafını internetten aldım.
Name:  charen.jpg
Views: 397
Size:  36.9 KB

Bu fotoğraf tohum pakedinin fotoğrafı. Meyveler paketteki fotoğraftaki meyve ile birebir aynı.

Name:  Charentais kavun.jpg
Views: 405
Size:  66.6 KB

Bitki türü: Meyve
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Kavun, Cucumis Melo
Tohum çeşit adı: Charentais Kavun
Tohum kaç yıldır sizdedir: 4 yıldır
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: İzmir
Tohumun kökeni: italya
Tohumun geldiği yer: Ticari tohum
Etkinlikte tohumu ilk dağıtan: -
Dağıtılacak tohumun saflığı: Bahçede beş çeşit kavun ile birlikte yetiştirildiği için izolasyon önlemi olarak ilk dişi çiçek tül ile kapatılıp izole edildi.
Kullanılan gübreler: Topraksız tarım besin eriyiği.
Kullanılan ilaçlar: İlaç kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: 2021 Ekim
Yetistirme zorlugu derecesi: Kolay
Hasat süresi: Fidelendikten sonra yaklaşık olarak 80 gün sonra hasada geliyor
Meyve rengi, şekli ve büyüklüğü: Hafifçe oval şekilli, parlak turuncu renkte etli ve yoğun kokulu meyveler 1 kg kadar büyüyebiliyor.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki tipi muhtemelen diğer cucumis türleri gibi sürünücüdür fakat ben topraksız tarım saksılarında yetiştirdiğim için bitkiyi askıya aldım. Büyüme hızı güneş gördüğü zamana bağlı olarak hızlanıyr. Benim birkim nispeten gölge bir yerde olduğu için biraz gecikti.
Bitki çeşit özellikleri: Kabuğu açık yeşil renkte ve üzerinde koyu yeşil çizgiler var. Eti parlak bir turuncu renkte ve hem parfüm benzeri kokusu ve hem de yoğun tadıyla bahçelerde olmayı kesinlikle hak ediyor.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön