View Single Post
Eski 03-11-2021, 08:14   #23
ozmena76
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ermus35 Mesajı Göster
Hemen mimar arayışına girdik. Kafamızdaki istekleri projeye aktarabilecek bir mimarla anlaştık. Bu arada proje çizilebilmesi için gerekli olan LİHKAB Aplikasyon Krokisi(750 tl), kot krokisi(300 tl) ve belediyeden imar çapını(700 tl) aldım. Evimizi sınırlı bir bütçeyle yapacağımız için geçici müteahhitlik belgesini(1000 tl) de kendi adıma aldım. Aynı zamanda zemin etüdü(3750 tl) için de sondaj yapılması gerekiyordu, onu yaptırdım. zemin sonuçları geldikten sonra projelerimiz(7500 tl) de son halini aldı ve belediyeye inşaat ruhsatı(3354 tl) için başvurdum. İnşaat ruhsatını aldıktan sonra şantiye suyu için başvurumu da yaptım. Sonunda inşaata başlamak için her şey hazır.
Öncelikle projeniz hayırlı ve uğurlu olsun, umarım sorunsuz tamamlamak nasip olur.

Bende Yalova'da 480m2 arsa içerisinde 100m2 taban oturumu olan bodrum+2 kat bir projenin arifesindeyim.

Bir mimar ile ön görüşme yaptım, gelen proje teklifi: mimari prj.+statik prj. +makina prj. +elektrik prj. +harita ve zemin etüdü dahil 50.000 TL

Youtube kanallarındaki proje adımları videolarınıda izlediğimde proje maliyetleri ortalama 10-15 bin TL aralığında, zira sizin proje maliyetinizde çok uygun.

Bu konuda yönlendirmeye ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler...

ozmena76 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön