View Single Post
Eski 19-10-2021, 09:57   #15
canannuman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Afrika maskesi aldım topragını degistırdım mutfakta gunes almayan ortamda. Mutfak nemlı
Sureklı fısfıslamaya calısıyorum yaprakları ve govde sapının etrafındakı topragını. Hemen alır almaz toprak degistirmeyin saksıyı buyutmeyın once yerıne alissın denildigi halde dayanamadım saksısını buyuttum. bulundugu odada akvaryumda var oda nem yapıyor bir olcude yemek pisiyor cay vs. icin su kaynıyor. Ortamı diger odalardan nemlı oluyor bır nebze de olsa. Uc yaprak cıkardı bır ay oluyor olmuyor alalı . ortamı ve bakımı tutturdum galıba.
Alocasia zebra ilk alibeykoyde Bahce markette gordum. Sonra aklımda kaldı. Gecen hafta Eminonunde gordum buyuktu fiyatı 750 tl ye gordum. Cok yer kaplıyor ama buyuleyıcı bır sap desenı var hayran kaldım. Daha ufak boylar daha makul fıyata bulunmazmı dıye satıcı beyle konustum. O kadar buyuk boya evde kapalı balkonda bakarak getırmıs. Yanı kapalı balkonda olmus. Ama sonradan aklıma geldı tabş belkı kısın ıcerı alıyordur. Harıka gelişim gostermısdı. cok albenılıydı. Tek sorun cok buyuktu yer acısından. Bu sayfada Başka bılgılerde ogrenmiş oldum. Tesekkurler.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön