View Single Post
Eski 11-10-2021, 00:21   #18
Sıradan biri
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-10-2021
Ankara merkezdeyim bende, bina arasında böceklenmiş çürümüş kötü bir ağaç vardı kestim, ağaç kıymete bindi, saplantılı bir komşumuz var keseli bir yıl oldu halâ gelip geçerken söyleniyor, yıldım.

İki bina arası lağım kokusu falanda çok oluyor, binalar çok eski böcek sorunuda var, biberiye diktim olmadı, lavanta diktim yine olmadı. 2021 mart ayında mersin erdemliden 3'er metre yükseklikte 4 adet defne ağacı siparişi verdim, ağaçları diktim, her şey tam yolunda gidiyor derken, a101 den solucan gübresi ve torf satın almıştım, ağaçların dibine döktüm, onlardan mı oldu bilmiyorum ama ağaçlar pek iştahlı değiller ve hele birinin yaprakları sararıp düşüyor yaprak yenilemiyor, çalılaşmada var.

Komşunun tavrı beni çileden çıkardı, ayarlarımı bozdu, dolayısı ile iyice saçmalamaya başladım, satın aldığım ürünlerin haddi hesabı yok, sürekli cepten gidiyor. Dört ağaç için israf üstüne israf.

Abarttım, elime tutuşturulan şeyleri araştırmadan etmeden satın aldım. Onlarca dekar toprağa yetecek gübre ve farklı ürün var elimde. Malum kışa giriyoruz, kışın hangileri kullanılıyor, bunlardan hangisini kullanmak mantıklı, hangileri karıştırılabilir ne oranda ve hangi aralıklarla uygulanmalı, aynı anda bir kaç ürün karıştırılıp uygulanabilir mi? Malum hava soğudu her ürün için topraktan uygulama yapmak kök çürümesine sebep olabilir onun için merak ettim, vakti olup kıymetli fikirlerini aktarabilecek olan varmı?
https://www.alltech.com/tr-tr/crop-science/products

Eklenen Resimler

Düzenleyen Sıradan biri : 15-10-2021 saat 03:56
Sıradan biri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön