Konu: mutlu_inan
View Single Post
Eski 04-10-2021, 10:06   #2
mutlu_inan
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2015
berkeley tie dye

Bitki türü:*Meyve
Bitki ömrü:*Tek yıllık
Tohum Türü:*Domates
Tohum çeşit adı:*berkeley tie dye
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz):*1 yıl
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer:*Eskişehir
Tohumun kökeni (size nereden geldi):*internet üzerinden satış yapan bi mağazadan

Dağıtılacak Tohumun Saflığı:*Diğer domates çeşitleriyle aynı alanda yetişti

Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan):*kompos ve az bi miktar azotlu sıvı kükürt

Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan):*Herhangi bir ilaç kullanmadım.

Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması: bir önlem alamadım.

Hasat yıl ve ayı:*2021 Ağustos-Eylül

Bitki tipi ve gelişim durumu:*Sırık tipi domates, (gelişim durumu : bakım yapamadım yapacağım yorum yanıltıcı olabilir)

Meyvelerinin ayırd edici özellikleri:*orta-iri, yeşil-kırmızı çizgili meyveler veriyor. Bazılarında sapa yakın kısımda çatlamalar oldu. Meyveler epey etli ve lezzetli. Kahvaltılık tüketmek için uygun

Yetiştirme özellikleri:
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli:*Martın 01 i civarları viyollere ektim. Mayıs başında bahçeye aktardım.
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama*vb.)*herhangi özel bir yönteme gerek yok
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır:* hafif yumuşayan meyvelerden tohum aldım. Ağustos-eylül ayında tohum aldım

20 adetli tohum paketleri halinde 30 kişi ile tohum paylaşabileceğimi düşünüyorum ..

Name:  1633330827779_dmt1.jpg
Views: 512
Size:  23.0 KB

Name:  dmt2.jpg
Views: 510
Size:  30.3 KB

mutlu_inan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön