View Single Post
Eski 25-06-2021, 09:59   #2462
Portakal Rengi
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mert38 Mesajı Göster
Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Balkonumda domates, biber ve maydanoz yetiştirmeye başladım. Mayıs başında tohumları ektim. Domateslerim çok güzel büyüdüler ve ilk çiçek emareleri belirdi bugün. Çok sıcak bir bölgedeyiz akşam toprağa parmağımı batırarak suyunu kontrol ediyorum ve kuru olduğundan hergün sulamak zorunda kalıyorum. Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak. Çiçeklenme olunca sulama azaltılır deniyor. Susuz kalır çiçekler dökülürse diye korkuyorum, normal sulamaya devam etmelimiyim acaba. Domates fidelerim baya uzadı, toprağı hiç çamur yapmadım, normal domates ektim, sırık gibi uzuyorlar. Suyu fazla veriyor olabilirsin dedi bi arkadaş, hava sıcaklığı 36 derece, gecede sıcak oluyor, sabahtan saat 15:00 e kadar güneş alıyorlar. Sulama sıklığını değiştirmeme gerek varmı acaba.
Sabah, güneş ısıtmadan baktığınızda yapraklar aşağı doğru sarkık ise sulamak gerekiyor. Genel kural olarak tüm yetiştirdiklerinizde kullanabilirsiniz.
Yeni iken kuşkulanmak iyi oluyor. Bir çok konuyu bu nedenle araştırıp, öğreniyoruz. Kolaylıklar dilerim.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön