View Single Post
Eski 10-05-2021, 23:30   #21
estikey
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Delete Mesajı Göster
İzahınız için teşekkürler; köklere muz kabukları ve ağaç başına bir kaç adet çiğ yumurta gömdüm, toz maya, ağaç yaprakları, tarçın tozu ve kahve tozu serptim. Evet arada olduğu için biraz gölgelik bir yerdeler, peki sulama sıklığı ne şekilde olmalı, bildiğim kadarı ile yaz hariç zaten geri kalan aylarda sulamaya hiç lüzum yokmuş?

Geçenler de, Defne aralarına 40cm 4 adet biberiye fidanları da diktim, daha önce lavanta dikmiştim ancak öldüler, ya topraktan yahut gölge olduğu için bilmiyorum.

Yalnız daha önce orada ağaçlar vardı, kestik, fakat gölge olmasına rağmen süs alıçı ve yeni dünya ağaçları yetişmişti, sanırım toprak kötü olsa gerek, taban hep moloz ve tuğla karışımı, o yüzden yumurta falan verdim köklerden, umarım ağaçları dikerken verdiğim rekor gelişim fayda sağlar.
Saygılar
Okurken beynim yandı. Çiğ yumurta, tarçın, kahve, maya, derken biraz un, az da süt ekleyin oldumu sana tiramisü Yalnız muzu dilim dilim araya döşemen daha lezzet katar
İşin şakası bi yana bu tarifleri nerden nasıl öğreniyorsunuz bilmiyorum ama ne duydum ne okudum ne de gördüm. Hani bukashi veya kompost yapıyonuz diyecem ama o da böyle olmuyor. Hayır apartmanı kokutacaksınız çiğ yumurta falan of...
Bence hiçbişey yapmayın az rahat bırakın ağacı. Arada toprağı elle kontrol edin çok kuruduğunu gördüğünüzde sulayın yeter...

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön