View Single Post
Eski 19-02-2021, 17:11   #26
mister73
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Sn.Kahvegözlüm58 bu fikriniz hersey icin gecerli sanırım bir kere alıp en iyisini almak..Çimuka markayi inceledim 30 luk olani bile oldukca pahalı geldi.Bir arkadasta beren marka cok kullanisli ve hesapli demisti.Internette sikayet yorumlarinda her iki makine icinde sikayet vardi..Celiskide kaldım..
Aceleye getirmeyip yine Çimuka almayi düsünuyorum.Cogu kisinin çimuka demesinin de vardir bir hikmeti
Simdilik bir makine bulduk gecici olarak..el yapimiymis..sadece nem ayari yok onu da sora sora halledecegiz..
Gecen sene bir komsudan tam otomatik bulmustuk.Nemi devamli yükseldi anlayamadik..Sonra elektrik kesintisi derken bütün yumurtalar telef oldu.O yuzden tam otomatikte olsa icimde hep makine korkusu var
Evvelki sene gurk olan bir tavugum 3 gun kala kalkti anlayamadim.Sonra tekrar yatirdigim bir tavuk bitlenmiş gec farkettik 1 hafta kala öldü.Yine yumurtalar telef oldu.Boyle durumda makinenin evde elinin altında hazir olmasi iyi olur düsüncesindeyim..
Öneriniz icin cok tesekkur ederim..
Evet sayın Zekoş haklısınız, benim de tavuğum gurktan erken kalkmıştı ve yumurtalar telef olmuştu. Bakmayın bir önceki mesajıma, size anaç tavuk alın dedim ama kendim 3-4 hafta önce ilk makinemi aldım; beren marka ama henüz kullanmadım. Aslına bakarsanız bu markayı bizzat üreticiden değil de farklı bir satıcıdan almıştım ve bu satıcıdan kaynaklı bir sorun yaşadım. Hem bu sorun çözümlensin veya belki iade ederim diye beklemek hem de Ankara'da havalar soğuk gittiği için yumurta koymadım henüz. Aldığım cihaz en düşük kapasiteli olan 36'lık model ve 450 TL. Beni cezbeden iki husus olmuştu bu cihazla ilgili: birincisi kullandığı viyol tipi hoşuma gitti, bana göre yenilikçi bir yaklaşım; ikincisi de 12 volt ile çalışabiliyor olması. Üçüncü bir sebep eklemek gerekirse ucuz olması diyebilirim ama bu olsa olsa cabası olabilir çünkü sırf ucuz olduğu için herhangi bir ürün almak çok doğru gelmiyor. Bu arada cihazı teslim aldıktan sonra hem 220 hem de 12 volt çalışma denemesini yapmıştım ve başarılıydı, tabi sadece deneme amaçlı kısa bir süre çalıştırdım. Ayrıca bu tür makineler için serum iğne seti ve plastik şişeyle yapılan otomatik nem ayar aparatının nasıl yapılacağını da internetten öğrenmiştim, işe yarar görünüyor ama onu da henüz denemedim. Eğer siz geçici bulduğunuz makine ile işinizi bitirip yeni makine almadan önce ben cihazı denemiş olursam buradan paylaşırım. Kolay gelsin...

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön