View Single Post
Eski 23-01-2021, 00:54   #10
guneydefne
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2020
Bu bir tercih değil, imkan meselesi.Arsamızı alırken ilk tercihimiz köy içinde , köye yakın, düz ayak,imarlı,alt yapılı, 1-2 dekarlık imarlı arsalardı ...ama elimdeki parayla bunun hayal olduğunu, ancak 250 m2 köy yakınında imarlı arsa alabileceğimi gördüm ya da aynı paraya köyden 4-5 km uzakta altyapısı olmayan 5-6 dekar zeytinlik alacaktım...ve bir çok kişinin dağın başında ne yapacaksın sözlerine rağmen dağın başını tercih ettim.Dedik ya imkan işte...Ama sizin bir türlü adresini vermediğiniz sahipsiz,atıl,imarlı bahçeli ev-arsalardan bulursam orada da ikici evim olur belki.Sahi konu buydu değil mi?
İnsanların büyük hayalleri olsa da küçük imkanları ancak bu 100 m2 lik hobi bahçelerini almaya ya da kiralamaya yetiyor.İş çıkışı ya da hafta sonu ve ya emeklilik hayellerinde bu yer varsa gücü buysa ne olmuş,toprakla,hayvanla,doğayla uğraşan insanın kime ne zararı olur...bu arada son yazınızda birden hobi bahçesine karşı çıkmadığınızı da görüyorum şu hep söz ettiğiniz sahipsiz imarlı küçük alanlari hobi bahcesi olarak devletin satması işi yoluna koyabilir demişsiniz.Sanırım hobi bahçelerini devletin satması sorun değil şahıslar satarsa sorun.
Kusura bakmayın iyi niyetle öneride bulunduğunuzu biliyorum ama altını üstünü doldurmayınca böyle havada kalmış ,bende atlamış bulundum affola

guneydefne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön