View Single Post
Eski 19-01-2021, 00:31   #9
zgurb
Yeni Üye
 
Giriş Tarihi: 20-07-2019
Şehir: istanbul
Mesajlar: 13
Büyükşehir çalışıyor: Kanalizasyon

Yeri aldığımızda en yakın kanalizasyon bağlantısı 150m mesafedeydi. Biz yeri aldıktan 1 ay sonra, şansımız yaver gitmiş olmalı ki, önümüzdeki yolda kanalizasyon çalışması başladı.

İSKİ tarafından yapılan çalışmada, her bir parselin bir parsel bacası bulunması esasmış ve ruhsat aşamasında idare bu baca için yaptığı harcamayı parsel sahibinden tahsil ediyormuş. İnşaat mühendisi arkadaşım, parsel bacasının bahçe sınırının hemen dışına, arazinin en eğimli yerine koyulmasının uygun olacağını söyledi. İSKİ elemanları da, parsel bacasını istediğimiz yere koyabileceklerini belirtiler ancak alan darlığı yüzünden iş makineleri çalışamadığı için bahçe sınırındaki teli söküp sökemeyeceklerini sordular. Ben de bahçe sınırı işaretleyen mevcut telin, terk sonrası yolda kalacağından zaten sökülmesi gerekeceği için, onlar tarafından kaldırılıp temizlenmesi şartıyla bu isteklerini kabul ettim.

Sonuç olarak hem kanalizasyon altyapımız gelmiş oldu, hem de bahçe sınırımız temizlendi. Ancak maalesef bu sırada üzücü de bir kayıp verdik. İSKİ'ciler o kadar tembihlememe rağmen (her ne kadar terk sonrası yolda kalacak olsa da) çalışma esnasında sınır üzerindeki bir yaban eriği ağacını kırmışlar, kırık kökün hemen üstünde olduğu için de ağacı yıkmak durumunda kalmışlar... Sorduğumda kepçenin yanlışlıkla kırdığını söylediler ama vebali boyunlarına...

Son hali:Düzenleyen zgurb : 21-01-2021 saat 09:56 Neden: İmla
zgurb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön