View Single Post
Eski 14-01-2021, 18:58   #8
Asoo
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Sn.Asoo internetten Göynük bilgilerine baktım rakım 750 yazıyor.Bizim 1000lerde...Fideler icin gercekten cok erken davranmıssiniz...Iklimdeki degisiklik bizede kotü sürprizler yaşatiyor ama sizinki kadar olmadı...saglık olsun diyelim.
Sn TCM nin kuru fasulyesini bende denedim.Forum dışı aldığım icin fazla ekme şansım oldu firesiz cimlendiler verimi de lezzeti de gayet güzeldi.Tekrar denemenizi tavsiye ederim.Tek sorun sıcaklardan ötürü cabuk boceklenmesi oldu.Seneye hepsi tohum olacak artık...
Köyümüz 1150-1250 m arası yayılımda bir köy. Güney bakılı ve eğimli olduğundan Göynük'e göre donlardan daha az etkileniyor.

Aslında mayıs ortalarında dikilen fidelerde sıkıntı yaşamıyoruz. Geç dikimin ilkbahar geç donlarında avantajı var, fakat gece sıcaklıkları düşük olduğu için bitkilerin gelişim hızı düşük oluyor. Geçen sene haziran başında diktiğim bir domates çeşidinde ilk kızaranları topladık, hemen sonra kırağı kalanları yaktı.

Arada kaldık. Bu sene elde yedek fide tutarak yine mayıs ortasına doğru dikim yapayım diyorum.

Fasulye tavsiyenize uyacağım.

Teşekkürler.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön