View Single Post
Eski 20-12-2020, 16:45   #41
vosvos17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-05-2012
Arkadaşlar tekrardan merhaba.
Yine analiz ve gözlemlerimize ilaveten bazı teknik kaynaklardan ulaşabildiğim özellikle KARBON KURŞUN AKÜ lerle ilgili bilgileri paylaşmak istiyorum.
İnternette sin derece profesyonel dsnışmanlık veren güneş enerji santralleri kurulumu ve danışmanlığı veren bir firma sahibiyle görüştüm.
Kendisi artık mesaj ve telefonlara üçretsiz danışmanlık hizmeti vermek istemediğini belitrmesine rağmen ufak bir iki noktayı işaret ederek yine de yardımcı olmaya gayret etti.
Sağolsun varolsun.Eksik olmasın.
O da bu konularda çok kişinin eksik ve bilgisiz olduğunu ancak her önüne gelenin bu işten ekmek yemek istediğini ve kendilerine bu tip kişilerin maddi manevi zarar verdiğini,kendisinin ve şirketinin bu sebeble ayakta kalması adına bazı bilgileri ücret karşılığında vermek zorunda kaldığını belirtti.
O da haklı tabii.
Bilgi, emek,tecrübe bedava olmamalı.
Bu kadar popüler birisinin benim mesajlarıma cevap vermedi bile gerçekten takdire şayan bir davranıştı.
Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Sorumuz şuydu KARBON JEL AKÜLER KAÇ VOLTTA ŞARJ edilmelidir ?
Genel anlamda GELL aküler 14 14.1 V gibi sarj edilmeli diye genel bir paylaşım mevcut.
Ancak KURŞUN KARBON JELL farklı bir teknoloji.Bazı cihazlar fabrika menülerinde 12 V Gell aküler için 14.1 Volt
24 v aküler için 28.2V sarj voltajı setlenerek yollanmakta.
Bu değerleri istediğiniz gibi ayarlamak size kalmış.
Bende eksiklerimi tamamlamak ve kalan siparişlerim için ARGEFEN firmasından MAHMUT ERGÜNÖZ kardeşimi aradım.
Biraz sistem ,biraz sohbetten sonra Kurşun Karbon bataryaların şarj edilmedi gereken voltajı ona sordum.
Sağolsun kendisi hiç tereddüt etmeden bu akülerle ilgili fabrikanın tavsiye ettiği önemli bilgileri hemen gönderiyorum dedi.
Ben biraz utanarak ,sıkılarak meraklı birisi olduğumu ve kendisini sık boğaz etmek istemediğimi söyledim.

Kendisi şu cevabı vererek beni bir kez daha şaşırttı.
Olur mu öyle şey.Siz benim kardeşim sayılırsınız,hemen ilgili mesajı size atıyorum diyerek yardımını esirgemedi.
2 dk içerisinde de ilgili mesaji attı.

vosvos17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön