View Single Post
Eski 19-12-2020, 12:35   #237
komkarbey
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-02-2010
Soğuk bölgelere lara cinsi daha uygun sanki. Aşağı yorum youtube vidosundan aldım.

Yasar Yagci
3 ay önce
Sinan bey , ben iskandinav ülkesinde İsvec de yaşıyorum ve burda Stockholm üniversitesi nin kampüsünde ceviz ağaçları var ve meyve veriyor , cinsini sonradan öğrendim Lara imiş Fransa’da yükseklere sadece Lara dikildiğini ögrendim , Polonya’nın karpat daglarinin eteklerine Lara dikiyorlar , imkanınız varsa Lara cinsine ağırlık verin , hala vakit varken , ve 10 yıl ceviz ağacı icin uzun bir süre degil . Hiç hata yapmayan insan hiç bir şey yapmayan insandır , Sizi severek takip ediyoruz ,

Sinan beyin o videosunda alt yorumlarda Sinan beyi destekleyen yorumlar var. Bazıları:

Sinan Kara tarafından sabitlendi
Iran walnut novin__ Hadi.movlayi
2 ay önce
Merhaba Sinan bey..ben 1400rakamda İran'da tam Van Başkale sınırında salmas şehrinde 1000tane fernor ve 800 tane chandler aşiladiğim fidanlar tutmuştu ve bir sene sonra hiç bir fernor kalmadı tam köke kadar kurudu . hiç bir fernor kalmadı bir tane olmadı ki yarı akadar kurusun hep köke kadar giddi . ama bir tane chandler kurumadi .
Ve ben kimseye diyemiyorum çünkü bu bilgileri ben söylemiştim ki fernor 2500kadar olur. Şimdi bu ne işdi ki fernor 1400 bir tane 2 yaşındaki fidanlar kalmadı.
Şimdi nasıl bu yanlış çiftçilere söyliyelim ki arkadaşlar durun ! Yanlışlik var .....
Sınan bey siz kendizi kurtardıniz . inşallah bizde bu yanlışlıktan kurturarım.

Sinan bey ben kayserı 'ye 1600 rakima 375 adet fernor bahçesi yaptım 2014 yılında bahçemden yıl 2020 oldu tek bir meyve dahi alamadım şimdi fernor olmaz diyosunuz ne yapabilirim lütfen bana bir yol gösterin

komkarbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön