View Single Post
Eski 15-12-2020, 20:51   #353
halcur
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Bu arada bende bir konuya örnek vererek acıklık getireyim.Benden tohum talep sayısı 143..çıkan etiket sayısı 91..yani 52 adet gecersiz talep olmuş.Ya olmasi gerekenden fazla talepte bulunmuş ya da kurallar gereği talep hakkı yokken talepte bulunmus.
Arkadaslar bunları göz önünde bulundurarak bana niye tohum gondermedi diye düşünmeyin lütfen...
Yakın zamanda da gecerli taleplerin listesi paylaşılır sanıyorum.
Bende de aynı durum var. Talep 262 kişi geçerli talep 192.

Daha önce ben bu durumun yaşanacağını tahmin ettiğim için inceleme yapmıştım. Bu durumun sebebi kurallara uymamak. Şöyle ki:
1-Eylülden sonra üye olanların talepte bulunması
2-Daha önceden üye olup da 10 mesaj kotasını doldurmayanlar ya da önemsiz/doldurma mesajlar yazanlar.
3-Paylaşımcı olmadığı halde iki yıl üst üste tohum talebinde bulunanlar.
4-Tabi bir de Sayın Zekoş'un dediği gibi hak ettiği talep miktarını aşanlar var.
Bunların hepsinin sebebi de bence okumamak. Kuralları okumuyoruz.

Benim tespitlerim bunlardı. Belki daha farklı sebepler de vardır.

Sayın Sevgi Durul,
Tohum paket sayısı az olanlarda sorun olmaz belki ama çok paket gönderenlerin her bir kutu numarasına ait olan paketleri tek bir büyük poşette birleştirip göndermesi daha iyi olur. Dağıtırken çok kolaylık olur.

346.mesaj/MeyveliTepe
Alıntı:
Kalabalık poşet gönderenlerin kutu numarasına göre sıralanması faydalı olur. 24 kutu arasındaki dolaşımı azaltır.
Sayın meeiteine,
Şu an etiketleme işini bitirmeye karar verdim ama etiketleme bittikten sonra göndermeyeceğim. Evde bir süre karantinaya alacağım onları. Sonra göndereceğim. Bence tedbirli olmak lazım. Üç gündür covid pozitif olarak evde karantinadayım ve kimden/neyden bulaştığı konusunda hiçbir fikrim yok. Ne kadar düşünürsen düşüneyim bir sebep bulamıyorum. İnsanlarla muhatap değilim, gezip tozmam, maskemi çıkarmam, sıklıkla elimi yıkarım, kimseyle tokalaşmam, kimseye yaklaşamam(anne-babama dahi) Peki bu mendebur nerden/kimden/neyden bulaştı. Bilmiyorum. Bu nedenle en küçük boşluk bırakmamalıyız. Sonuçta hayatlar söz konusu. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.

halcur Çevrimdışı   Başa Dön