Konu: meraklıdr
View Single Post
Eski 01-12-2020, 16:21   #7
Meraklıdr
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
bulgar pembesi

Bu tohumu paylaşıma koyacak kadar çok tohumum yok malesef (tek bir domatesi tohumluk ayırdım , devasa bir domates olmasına rağmen içinde çok fazla tohum yoktu ve onun da bir kısmına aileden talep mevcut ) ancak kendimce bir gurur tablosu olduğu için paylaşmak istedim ve sadece 10 ar adet tohumdan sadece 3 kişi ile paylaşabileceğim.
Fotoğraflarda tartılıan domates 1050 gr ( bu domatesin şekli düzgün olmadığından bu domatesten tohum almadım-kendince bir yapışık ikizlik durumu olduğunu düşündüğüm için) ancak tohum aldığım domatesi tarttırmam mümkün olmadı diğerinden büyük ve ağır olduğunu ifade edebilirim tahminim yaklaşık 1200 gr ( görüldüğü üzere üzerine koyduğum tabak görülmüyor- tohum geçen seneki etkinlikten sn sezerakk 'tan). Herhangi ilaçlama yapılmadı elimdeki gübre de çok az olduğundan her bir fideye sadece birer avuç yanmış koyun gübresi koymuştum. Bir de yumurta kabuklarının tozunu çıkarıp fırınlayıp sirke ile muamele edip birer avuç ta ondan koymuştum. Pek bir bakım da görmemesine rağmen bu boya ulaşmasını sağlam soydan gelmenin güzelliği olarak değerlendiriyorum. Sn sezerakk 'a teşekkürler. (tohumunu paylaşacağım ortadaki fotoğrafta tabakta olan)

Eklenen Resimler

Düzenleyen Meraklıdr : 01-12-2020 saat 16:25 Neden: fotoğraf ekleme
Meraklıdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön