View Single Post
Eski 28-11-2020, 10:55   #1
vosvos17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-05-2012
Güneş panelinden elektrik ihtiyacını karşılamak isteyen arkadaşların dikkatine

Evimin çatı katına hobi amaçlı düşündüğüm güneş panellerinin temini için büyük bir site üzerinden irtibata geçtiğim
ARGEFEN ELEKTRONİK (İSTANBUL) firmasından Sn MAHMUT ERGÜNÖZ beyefendi ile irtibata geçtim.

Planladığım güç 1.5 kw lık projenin ilk ayağı olan 6ad 190 watt monokristal güneş paneli,1 ad 3 KVA Mppt li sarj devresi olan tam sinüs inverter,
2 ad 12V 200 A Ritar marka karbon kurşun akü alarak projeme başladım.
İnşallah ileriki günlerde resimli ve detaylı olarak burada paylaşacağım.
Halen montaj aşamasında bulunmaktayım.
Bu yazıyı kaleme alma sebebimiz ise diyalog kurulan firma ve personeli hakkındaki izlenimlerim olacak.
Malum burası büyük bir site ve burada bir çok kişinin bağ,bahçe evleri,hobi bahçeleri ,arazileri mevcut.
Ve hepimizin tarla ,**** arazilerinde elektrik mevcut olmuyor.
Kimimize ,su pompaları için ,kimimize elektrikli aletler için elektrik gerekli olabiliyor.

Mahmut beye whatsap üzerinden düşündüğüm sistemi anlattım.
Ben 12 v /220 V bir sistem düşünürken,Mahmut bey sistemi 24v/220 v kurmamın daha az kayıplar yaratacağını hatırlatarak daha sistem kurulmadan tecrübesini bizlere aktardı.
Daha sonra gerekli diğe r ekipmanların seçilmesi ,kurulması ile ilgili epey istişare ettik.
Kendisi İzmir tarafına geçeceğini gerekli malzemeleri yol üzerindeki rotasını bile değiştirerek bana bırakabileceğini söyledi.
Malzemeler konusunda anlaştık.
Dün sabah sağolsun 09 gibi geldi.Malzemelerimi getirip teslim etti.
İnternet üzerinde bir çok firma olmasına rağmen bu firma ile alışveriş yaparak memnun olmayan ,**** olumsuz yorum yapan neredeyse hiç görmedim.
Mahmut bey konusuna hakim,iletişim diyaloğu gerçekten ćok iyi,müşterisine hitap ederken son derece kibar,elinden gelen yardımı en son birikimine kadar müşterisine aktarmaya çalışan bence bu sektördeki en ilgili ve alakalı arkadaşlardan birisi.
Kaldı ki fiyat olarakta hem uygun hemde elinden geldiğince yardımcı olmaya gayret eden bir arkadaş.
Vallahi bu zamanda ben malımı satayım da ne olursa olsun diyen tiplerden asla değil.

Ben memnun olduğum ,her alışveriş yaptığım bu tarz değerli insanları paylaşarak bir çok arkadaşımızın ya da dostlarımızın istifade etmesini istiyorum.
Bu konuyu da bu sebeble açmış bulunuyorum.
İşini iyi yapan insanları her zaman takdir ederim.Ve bu tarz insanlara sahip çıkılması gerektiğini düşünürüm.
Bu vesile ile bu konuyu açmış bulunuyorum.
Huzurunuzda tekrar yakın ilgi ve müşteri memnuniyetini üst seviyede tutarak,bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini müsterisine aktarmaya çalışan Mahmut ERGÜNÖZ arkadaşımıza teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
Allah işlerini rast getirsin.
Bu tarz bir proje düşünen arkadaşlarında en azından projelerini hayata geçirmeden önce Mahmut beye mutlaka danışmasını tavsiye ediyorum.

vosvos17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön