Konu: Zekoş
View Single Post
Eski 26-11-2020, 13:04   #5
Zekoş
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Kanada Chery Domates

Bitki türü:*Sebze
Bitki ömrü:*Tek yıllık
Tohum Türü: Domates
Tohum çeşit adı:*Kanada chery
Tohum kaç yıldır sizdedir*:1 senedir
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer:*Çorum
Tohumun kökeni*:Kanada( Kanada'ya giden bir arkadas vasitasıyla)Ticari tohummus..
Tohumu ilk paylaşan:Benim
Kullanılan gübreler:Yanmis büyük hayvan gübresi
Kullanılan ilaçlar*Kullanmadım
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması:Yakınında beyaz cherry vardi önlem almadım.
Hasat yıl ve ayı:Agustos-eylül-ekim
Bitki tipi ve gelişim durumu:Hastalıklara dayanıklı diger cheryler gibi cok boylanmıyor.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri:Meyveler dal üzerinde dizilmis gibi sıralı biçımde, ilk hasat ettigim türden oldukca erkenci, kırmizı parlak renkte , cok az sulu , seker oranı orta..tam atıstırmalık..Toplandıktan sonra da dayanımi fazla.. kurutmaya da cok yakısıyor..Alis pembe kirazdan sonra begendigim en guzel chery..Bahcemden hiç eksik etmeyecegim bir cesit diyebilirim.
Yetiştirme özellikleri:Cok bakim yapmadim.Viyollerden yerine saşırttım.Biraz boylanınca da askıya aldım o kadar..Sonradan sulamada aksaklik olunca meyvelerde kücülme oldu.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli:Ben ekim isine genelde nisanda basliyorum.
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler yok
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri:Tam günes alan yere dikilup haftada bir sulama yapıldı.
İklim gereksinimleri-
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır:İyice kızaran domateslerin en irilerinden tohum aldım.

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön