View Single Post
Eski 25-11-2020, 19:09   #6
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adiga Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar, bazı firmalara mail yazarak 1 dekar alana sera yapımı için fiyat teklifi istedim. Sera naylon kaplama, üstten havalandırmalı (manuel) ve 3 bloktan oluşuyor (tarlanın enini kullanabilmem için). Verilen fiyatları görünce şok oldum.

Firmanın biri 14.000 dolar, diğer bir firma ise 17.000 dolar para istiyor. Bu fiyatların çok çok abes olduğunu düşünüyorum. Bu işi hakkıyla yapan bir tanıdığınız var ise lütfen benimle iletişim kurun.
Mesela naylonu ele alalım,standart tek tip bir naylon örtü yoktur.12,24,36 ve 60 ay garantili naylonlar ve içerisinde,THT UV+IR+LD+EVA+AF+Anti.MİST+Anti.DUST gibi filtreler ve katkılar vardır.Çeşitli kombinasyonlarda naylon örtüler üretilmekte.Mesela 60 aylık bir naylon örtüyü full katkılı almak isterseniz hem ağırlık artar hem eklenen her katkıdan dolayı fiyat artar ve bu da naylonun son fiyatını arttır. Full katkı ve 60 aylık bir dekarlık naylon 350 kg'a(tahmini emin değilim) kadar çıksa fiyatta 23-24 tl desek 8500 lira gibi ücret çıkar.Demek istediğim bu tarzda detaylar var bunları araştırıp sorarsanız fiyat farkının neden dolayı oluştuğunu anlayabilirsiniz.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön