View Single Post
Eski 22-11-2020, 20:20   #37
TUĞRULÜNAL
Ağaçsever

TUĞRULÜNAL's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi B.ÇINAR77 Mesajı Göster
yabani badem oluyor kirladığım 20 dönüölük arazinin içinde vardı. bizim burada 3 4 senedir aşılı badem bahçesi kurmaya basladılar daha yeni. 20 dönümlük arazim 1470 rakım, kiralamak istediğim yerde arazimin üst tarafı ama rakım 1640. geçen sene köyde 600 agaçlık bir bahaçe yaptılar rakımı 1760 vadi de değil normal arazi. kovid nedeniyle devlet bu arazileri verdi en yakın bahçe 20 - 25 km. iki araziden birine goji berry yapmayı düşünüyorum. su sıkıntısından dolayı karar veremiyorum. goji için rakım önemli değil su önemli. bademe rakım önemli su goji kadar değil
Sivasta ticari badem bahçesi pek olumlu gelmedi bana,tercih sizin.
3-4 Senedir bahçelerin kurulduğunu söylediniz,bu zamana kadar belli etmesi lazım.Bahçe sahipleriyle konuşursanız zararınız olmaz.
Bahçenin bulunduğu yerde kayısı ve şeftali yetişiyormu,bunlar yetişiyorsa bademin yetişme şansı yüksek. Benim hobi amaçlı bademlerim var Kastamonuda ,bu yıl çok güzel çağla yaptılar fakat 25 nisan donlarında hepsi döküldü.Kırağıdan çabuk etkileniyorlar. 5 yaşındaki ağaçlarımdan daha tadımlık bile badem bulamadım.

TUĞRULÜNAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön