View Single Post
Eski 24-10-2020, 09:41   #62
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Alıntı:
bir kişi çiçek talep ediyor ama çiçek tohumlarını yetiştirmiyor. tohum gidiyor ama paketini bile açmıyor. Neden çiçek tohumlarımı hiç ekmeyen ve yetiştirmeyen bu kişiye vereyim çiçeklere ve kadifelere daha hevesli nazlı06 gibi arkadaşlara gönderirim daha iyi ve mantıklı değil mi?
Bütün yazışmaların özeti gibi görünen bu cümlelerle ilgili şunu söyleyebilirim. Her ne kadar tohum dağıtıcı olmasam da; böyle davrandığı üst üste yıllardaki gözlemlerimle kesinleşen, tohum sonrası çalışmalar sayfasında gelen tohumlara ne yaptığını anlayamadım kişiler tekrar istediği zaman, onları dağıtım listemin sonuna koyardım. Kurallarımız arasında yer alan "gönderme keyfiyeti" diye özetleyeceğim şeyi uygulardım. Sınırlı tohumum varsa, onlara sıra gelmezdi mesela...

Meyvelitepe'nin özetlediği durum:
Alıntı:
Yani, bu yılı saymazsak son 3 yılda 7 çeşit tohum paylaşmış, 100 çeşit tohum almışsınız. Daha önce aldığınız çeşitlerden sadece 1 tanesini bu yıl paylaşıyorsunuz. Ayrıca 8 çeşit daha paylaşıyorsunuz. Yani, evvelce etkinlikten size ulaşan diğer 99 çeşit tohumu paylaşmamışsınız.
Durumum böyle olsaydı şunu yapardım: Konuyu kendi özeleştirim diye dile getirirdim, başkalarının düzeltilmesi gereken tavrı olarak değil...

Böyleyken böyle yani

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön